Ezeket látta már?

Szponzorált tartalom

Betiltja az EU az amalgám fogtömést

Dietetika
2019. március 08. 09:52
Módosítva: 2019. március 08. 09:48
amalgamos_fogtomes_0

A higanyos lázmérőt már betiltotta, most végre az amalgám fogtömés van soron. Hogy mi a baj ezzel a fogtöméssel? Mutatjuk!

A higanyt és különféle vegyületeit a vegyiparban, az elektród- és hőmérőgyártásban, festékek,fogászati amalgám előállításában, fertőtlenítőszerek gyártásában egyaránt alkalmazták és alkalmazzák ma is,- igaz, napjainkban már korlátozásokkal. Mára ugyanis bebizonyosodott, hogy a szervezetbe jutó higany idegrendszeri károsodásokat okozhat, szervezetbeni koncentrációjától függően beszédzavarok, járászavarok, halláskárosodás következhetnek be. Emellett, a higany és a belőle képződött vegyületek vese- és bőrkárosodásokhoz vezethetnek és a menstruációs ciklus is zavart szenvedhet higany hatására.

HA MOST AKARJA KIPRÓBÁLNI A HUMINSAVAS KÉSZÍTMÉNYT -kattintson ide!

A higany toxikus hatásainak a megismerése vezetett ahhoz, hogy egyre több területen korlátozni kezdték alkalmazását, így az orvosi diagnosztika és a terápia területén is. A higanyos hőmérőktől már évekkel korábban búcsút vettünk, most az amalgámos fogtömések vannak soron.

A higanyos hőmérő már a múlté

Higanyos lázmérőket gyártani és forgalmazni - azok környezetszennyező és egészségkárosító hatása miatt -2009 áprilisa óta tilos az Európai Unióban, így Magyarországon is. A patikában hagyományos lázmérőt kereső betegeket ki kell ábrándítani: higanyos lázmérőket már nem tudnak vásárolni. Helyettük azonban számos más megoldás van a lázmérésre; a hagyományosra hasonlító, de higanymentes, pl. gallium-ón ötvözetet tartalmazó lázmérők, digitális lázmérők, folyadékkristályos lázmérő lapocskák, infravörös fény detektálásán alapuló fül- és homlokhőmérők vagy akár a gyermekek szájába adható lázmérő cumik is válaszhatók.

Most az amalgámos tömésektől veszünk búcsút

Akinek a XX. században tömték be a fogát, az általában amalgámos fogtömést kapott, ami – hacsak azóta ki nem cseréltette – ezüstös "színfoltja" a fogsorának. A baj azonban nem (elsősorban) az esztétikai megjelenéssel van! Az amalgámos fogtömések anyagának mintegy 50 %-a higany, ami kis mértékben ugyan, de fokozatosan válik szabaddá az amalgámos tömésekből.

Országonként, régiónként eltérő szabályozás vonatkozik az amalgámos tömések ajánlására, alkalmazására. Míg az Amerikai Egyesült Államok gyógyszerügyi hatósága, az FDA a 6 évesnél idősebb gyermekeknél és a felnőtteknél egyaránt biztonságosnak tartja az amalgámos tömések használatát, addig Európában 2018 júliusától új szabályozás lép életbe. Így vezesse ki a higanyta szervezetéből,kattintson!

2018 júliusától várandós nőknél, szoptató anyáknál, 15 év alattiaknál tilos az amalgámtömés az EU-ban

Az Európai Parlamentben elfogadott szigorítások lépnek életbe az új fogtöméseket illetően: a higanyos amalgámtömések nem használhatók 2018 júliusától a terhes nőknél, a szoptató anyáknál és a 15 év alatti fiataloknál. Továbbá, a higany toxikus hatásai miatt 2030-ra az amalgámos töméseket teljesen ki akarják vezetni a fogorvosi használatból az EU-ban.

Mi a helyzet azokkal, akiknek "régi", amalgámos tömések csillognak a fogaikban? A szakemberek szerint – megnyugtató módon - esetükben nem indokolt az azonnali tömés-csere!

Dr. Budai Marianna PhD.

szakgyógyszerész

Nyerjen egy teljes huminsav-kúrát - kattintson tovább a nyereményjátékhoz!

Nehézfém kivezetés huminsavval - nézze meg videónkat!

Az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl

Az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl

Forrás: egeszsegkalauz.hu


Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# amalgámos fogtömés # Fogászat # higany # Humicin # mérgezés # nehézfémek

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés