Ezeket látta már?

Hét ok – ami miatt kevesebbet kellene dolgoznod…

Életmódorvoslás
2013. december 13. 10:59
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Egy újabb vizsgálat szerint a napi 11 óránál többet dolgozók körében nagyobb a depresszió kockázata, mint a standard és jól bevált "8 óra munka" esetén. A hétvége jó alkalom, hogy mentesülhessünk a mindennapos stressz alól, de csak akkor, ha valóban élünk a szabadidő adta lehetőségekkel. Két ismert lap, a PLoS ONE és a Huffington Post cikke világít rá, melyek a legfontosabb okok, ami miatt csökkenteni kellene hétköznapi terhelésünket.

Depresszió: A túlmunka hosszabb távon depressziót okozhat. Egyrészt kevesebb időnk marad magunkkal – és családunkkal foglalkozni, kevesebb az együttlét, kevés idő marad a mozgásra, és az egészséges táplálkozásra.

csalad1-d0000093A6f70777dbf94

Forrás: EgészségKalauz


Ülő életmód: ha munkánk megköveteli, ülő életmódot kell folytatnunk – magyarán görnyedni a számítógép előtt – ez aztán valóban teljesen egészségtelen. Az ülő életmód bizony sok betegség létrejöttéhez hozzájárulhat (cukorbetegség, elhízás, szívroham, daganatos betegségek).

Alvás: klinikai vizsgálatban kiderült, hogy a heti 50 óránál többet dolgozók mintegy 20%-a hétköznap kevesebb, mint 6 órát alszik, és 36%-uk azt állítja, hogy hetek óta nem tudja rendesen kialudni magát.

Szív- és érrendszeri problémák: egy 2010-es vizsgálat kimutatta, hogy a napi 10 óránál többet dolgozók körében kb. 60%-kal nő a szív-érrendszeri események kockázata. .

Stressz: az amerikai Mayo Clinic tanulmánya szerint az emberek legalább 25%-a szerint az élet legfontosabb stressz-tényezője a munka. A terhelés, a napi teendők, a munkatársak, és a végtelennek tűnő feladatok okozta stressz összegződése súlyos zavarokat okozhat.

Szemünk fénye: a számítógép-használók 64-90%-a jelezte, hogy valamilyen látásproblémája adódott, akár szembántalom, fejfájás, szemszárazság, vagy látászavar formájában. Az egész napos képernyő-bámulás logikus módon okozhat szemproblémát, látászavart.

Agyműködés: a rendszeres túlmunka gondolkodásunkat, kognitív teljesítményünket is rosszul érinti: csökken a szellemi teljesítmény, legrosszabb esetben demencia is kialakulhat.

Tanácsunk (mivel most jön a Karácsony, talán utána... - a szerk.) a következő hétvégén kapcsolódjunk ki, húzzuk ki magunkat a konnektorból! Kapcsoljuk ki a tévét, a laptopot, a mobilt, mindent. Ha mindenképp számítógépeznünk kell, akkor tartsuk be a következő szabályt (eredetileg 20-20-20-as szabály): minden 20 percben 20 másodpercig nézzünk 20 láb távolságra (kb 6 méterre).

Töltsük az időt szeretteink körében, játsszunk valamit velük közösen, nevessünk együtt, beszéljünk régi szép emlékekről, vagy foglalkozzunk az unokákkal, kinek mire nyílik lehetősége. Karácsony táján – főleg nálunk – nagy a trakta, a sokféle finom ennivaló, de azért próbáljunk meg egészségesen táplálkozni a családdal együtt, és ne feledkezzünk meg a mozgásról, a fizikai aktivitásról sem. Hátha leesik a hó, és lehet egy jót szánkózni, vagy korcsolyázni...

http://forum.facmedicine.com/threads/7-reasons-working-too-much-is-bad-for-your-health.16743/

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# életmód

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés