Ezeket látta már?

Szép is vagyok, jól is keresek, mi kell még...?

Életmódorvoslás
2010. június 11. 19:42
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

A szépségnek ára van, a csúnyaságnak meg kára... Segít a bizalomgerjesztő megjelenés jól fizetőbb álláshoz jutni? Hát persze. De vajon milyen arányban legyen egymással a jól vágó ész és a szépség?

Az attraktív külső sokszor juttatja munkához az embert – ám ha jól vágó ész is társul hozzá, könnyebben feljebb tornázzuk magunkat a ranglétrán, ami nem kevésszer előnyösebb fizetéssel is jár.

szepseg-d000009884a1365c0392e

Forrás: Napidoktor


Keveset tudunk arról, miért vannak olykor egyenlőtlenségek a jövedelem terén a kifejezetten jól mutató és a kevésbé attraktív emberek között – a Floridai egyetem szakemberei szerint az önmagukat becsülő, szerető emberek jobban prosperálnak: vonzerejüket erősíti helyes önértékelésük, és ez egy idő után megmutatkozik a fizetésükben is.

Az amerikai pszichológusok társasága által végzett kutatás különös eredményt hozott. A vizsgálatban 191 férfi és nő vett részt, 25 és 75 éves kor között. Mindnyájukat három alkalommal interjúvolták meg, hat hónapon keresztül 1995-ben. A résztvevők kérdésekre válaszoltak a háztartásukba befolyó jövedelem, anyagi helyzet, képzettség témakörében, és értékelniük kellett, mennyire voltak boldogok vagy kevésbé elégedettek teljesítményükkel egy adott időszakban.Majd a kutatók számos intelligencia- és kognitív tesztet töltöttek ki velük, agyi képességeik felmérésére. Fényképeiket pedig mellékelték, hogy fizikai vonzerejüket is látni lehessen. A tudósok arra jutottak, hogy az attraktív külsőnek nemcsak azt illetően volt kiemelkedő jelentősége, hogy mennyit kerestek, de a képzettség és az önbecsülés, önértékelés terén is túlszárnyalták társaikat.

Alapvetően tehát azok az emberek, akik a jó megjelenésűek közé voltak sorolva, több pénzt tudtak hazavinni, magasabban képzettek voltak és magabiztosabbak. De intelligenciájuk jobban befolyásolta jövedelmüket, mint csupán a külsejük, szimpatikus arcvonásaik.

Valamennyire tehát biztató az a tény, hogy ezen felmérések alapján ki lehet jelenteni: az általános intelligencia hatása a jövedelemre erősebb volt, mint a külső megjelenésé. Ebből az derül ki, hogy az eszesek nem szükségképpen vannak hátrányban a szépekkel szemben. Ám ha valaki mindkét tulajdonsággal bír, annál többre viheti.

A jól kinéző emberek hajlamosabbak magukat és képességeiket többre értékelni, amely kevesebb stresszhez, és több jövedelemhez vezet a szakemberek szerint.A magabiztos önkép hatékonysága különösen figyelemreméltó. A tudósok arra jutottak, hogy hatása a jövedelemre erősebb, mint a külsőé és az intelligenciáé együtt! Nem véletlen az, hogy a menthetetlennek tűnő helyzeteket is menthetőnek beállító, a dolgoknak mindig a pozitív oldalát szemlélni igyekvők sora idővel valóban jobbra is fordul.

Nagyon fontos tehát, hogy az ember pozitív önképet alakítson ki magáról, hiszen mind a munka, mind pedig a magánélet terén nagyobb eséllyel indul!

Az eredeti cikk itt olvasható:

Szerző: Adrina

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Napidoktor
# életmód # pszichológia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés