Ezeket látta már?

Szponzorált tartalom

Ezek a tünetek utalnak az IBS jelenlétére

3 tünet, ami IBS-re utalhat

Az irritábilis bél szindróma (IBS) egy krónikus állapot, amely az emberiség 11%-át érinti, azonban a nők körében gyakrabban fordul elő. Számos tünet jelezheti az IBS meglétét, lássuk, melyek a leggyakoribbak és mit tehetünk a kellemetlen szimptómák ellen!

Az IBS olyan emésztőrendszeri betegség, amely rengeteg embert érint, mégis keveset tudunk róla. A kiváltó okot illetően az orvostudomány nem rendelkezik pontos adatokkal, azonban nagy valószínűséggel a központi idegrendszer és bélrendszer közötti nem megfelelő kommunikáció idézi elő a krónikus állapotot. Az IBS esetében nem beszélhetünk gyógyulásról, csak tüneti kezelésről, a megfelelő, komplex terápiával azonban elbúcsúzhatunk a kellemetlenségektől.

Mi utal az IBS jelenlétére?

Az IBS beazonosítása nem egyszerű feladat, hiszen számos tünet jelezheti a krónikus állapot jelenlétét. Lássuk, melyek fordulnak elő a legnagyobb gyakorisággal!

Alhasi fájdalom. A hasban jelentkező gyakori feszítő érzés és fájdalom, ami a székletürítést követően enyhül, az IBS egyik leggyakrabban jelentkező tünete. Természetesen önmagában még nem jelenti az irritábilis bél szindróma jelenlétét, de a rendszeresen ismétlődő panasz okot adhat az aggodalomra.

Puffadás. A gyakori felfúvódás, gázképződés, valamint a hasi diszkomfortérzet is utalhat a betegség meglétére.

Szorulás vagy hasmenés. A rendszeresen fellépő székelési nehézség, vagy az étkezések utáni hasmenés is az IBS jelenlétét jelezheti.

A székelési szokások megváltozása az esetek többségében valamilyen egészségügyi problémára utalhatnak, ezért vegyük komolyan, ha a megszokotthoz képest eltérést tapasztalunk. Amennyiben hetente legalább egy alkalommal, 2-3 hónapon keresztül rendszeresen jelentkeznek a kellemetlen tünetek, mindenképpen forduljunk orvoshoz! Sokat segíthetünk a pontos diagnózis felállításában azzal, ha minél részletesebben kitérünk a panaszainkra, ezért célszerű naplószerűen feljegyezni a tüneteket.

Hogyan szüntethetjük meg a panaszokat?

Az irritábilis bél szindróma nem gyógyítható, de megfelelő étrend és kiegyensúlyozott, stresszmentes életmód mellett enyhíthetőek vagy akár teljesen megszüntethetőek a tünetek. A hosszú távú megoldás érdekében ajánlott egy gasztroenterológus szakorvos felkeresése, de néhány egyszerű, hétköznapi tippel is sokat tehetünk a jobb közérzetért!

  • IBS esetén különösen figyeljünk a megfelelő mennyiségű, rostban gazdag ételek fogyasztására.
  • Fontos a folyadékpótlás! Gondoskodjunk a megfelelő vízfogyasztásról, és kerüljük az alkoholos és szénsava italokat, valamint a kávét.
  • Ne fogyasszunk mesterséges édesítőszereket és poliolokat (utóbbi megtalálható a rágógumiban is)!

Az IBS kezelésében fontos szerepet kapnak a bél-mikrobiomra szabott megoldások. Ilyen a B. longum 35624® kultúrát tartalmazó Alflorex® IBS, amely bizonyítottan enyhíti az irritábilis bél szindróma tüneteit, azaz a felfúvódást, a gázképződést, az alhasi fájdalmat, a hasmenést és a szorulást. A benne található – az emberi bélben természetes módon előforduló – egyedi baktérium nyugtató és erősítő réteget képez a bél falán. A tünetek kezdeti enyhülése az Alflorex® IBS rendszeres szedése után körülbelül 1-2 hét elteltével lesz érzékelhető.

Orvostechnikai eszköz

Forgalmazza: Magna Pharm Hungary Kft.

1143 Budapest, Gizella út 42-44., Moha irodaház

A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához