Extra ajánló
Vérplazmaadással több millió embernek segíthetünk
A vérplazma számos gyógyszer gyártásához nélkülözhetetlen, azonban nem állítható elő mesterségesen, ezért szükség van donorokra.
A hormonok irányítják a hangulatát? PMS-típus szerint mutatjuk, mi segíthet
A PMS (premenstruális szindróma) több típusba sorolható attól függően, hogy milyen tünetek dominálnak az érintetteknél. A nők különböző kombinációkban tapasztalhatják ezeket, de leggyakrabban négy fő típust különböztetünk meg.
Segít a fogamzásgátló a menstruációs tüneteken, vagy nem? (x)
A hormonális fogamzásgátlót sokszor írják fel az orvosok annak érdekében, hogy a PMS tünetei enyhüljenek. Van azonban, akinél még ez sem segít, sőt, akár a tünetek felerősödése is előfordulhat.
Nehéz elhinni, de ha nincs jól lelkileg, akkor az a ciklusán is megmutatkozhat - mutatjuk, hogyan
A stressz és a menstruációs zavarok szoros kapcsolatban állnak. A testünk ugyanis érzékenyen reagál a lelki terhelésre, ezért figyelnünk kell a jelzéseire, és ha bármi olyat tapasztalunk, ami eltér a szokásostól, akkor nemcsak a fizikai tüneteket, hanem a háttérben meghúzódó okokat is kezelnünk kell.
Meglepő tény: ezért jó a sírás a stressz és a fájdalom ellen
A sírás összetett biológiai és érzelmi folyamat, amelynek fontos szerepe van a testi és lelki egyensúly fenntartásában. Sokan úgy gondolják, hogy az erős emberek nem sírnak, pedig a sírásnak számos jótékony hatása van – a stressz csökkentésétől kezdve a fájdalom enyhítéséig. Mutatjuk, mi történik a szervezetünkben, amikor sírunk.
Már nem alszik olyan jól? Ez akár a depressziót is jelezheti
Mind az alvás, mind a táplálkozás létszükséget. Ha megváltoznak az alvási és az evési szokásaink, az számos egészségi problémára utalhat, egyebek között depresszióra is.
Miről vehetjük észre a depressziót? Ezekre a jelekre kell figyelni (x)
A depresszióról a legtöbben úgy gondolják, hogy egyértelműen felismerhető, pedig sokféle formában jelentkezhet. Kialakulása mögött összetett okok állnak: kémiai egyensúlyzavar, családi halmozódás, megterhelő élethelyzetek, egyéni érzékenység, lappangó betegségek vagy tartós stressz is kiválthatja a tüneteket.
Ismerje fel időben a méhnyakrákot! Ezek a korai jelek
A méhnyakrák a nők egyik leggyakoribb daganatos megbetegedése világszerte, és évente több százezer életet követel. Magyarországon is komoly egészségügyi problémát jelent, azonban korai felismeréssel és megfelelő kezeléssel megelőzhető és gyógyítható a betegség.
Mit jelent pontosan a rákszűrés eredménye? Segítünk értelmezni
A rendszeres nőgyógyászati szűrővizsgálatok kulcsfontosságúak a méhnyakrák és a HPV-fertőzés korai felismerésében. Mivel mind a humán papillomavírus jelenléte, mind a korai stádiumú méhnyakrák lehet tünetmentes, az időben elvégzett szűrés életeket menthet.
Hatásos segítség a HPV elleni küzdelemben: növelhető a gyógyulás esélye (x)
A HPV – humán papillomavírus – a nők 80 százalékát megfertőzi élete során, de általában nem okoz tüneteket, és sok esetben magától elmúlik, emiatt sokan nem is tudják, hogy megfertőződtek a vírussal. A kialakuló betegség lefolyása számos tényezőtől függ: a vírustörzstől, a hüvelyhám épségétől, az immunrendszerünk állapotától és a hüvelyflóra összetételétől. Van, aki spontán meggyógyul, másoknál viszont akár kóros méhnyaki elváltozásokat is okozhat a fertőzés. Mit tehetünk azért, hogy ez ne vezessen méhnyakrákhoz?
Elvékonyodott a bőr és vizelettartási problémák - mutatjuk a klimax fura tüneteit
Amíg van belőle elég, talán nem is érezzük át, mekkora jelentősége van az ösztrogénnek a nők életében. A változókorban fokozatosan kialakuló hormonhiány a zavaró testi és lelki tünetek megjelenése mellett számos szerv, szervrendszer működését befolyásolja, így a húgy- és ivarszervi, azaz az urogenitális rendszerre is hatással van.
Mi történik, ha „eltűnik” a hüvelyváladék?
Nemcsak a mindennapokat teszi nehézzé, de az intim együttlétek harmóniáját is megzavarja – a hüvelyszárazság különösen változókorban okoz problémát a nőknek, de a fiatalabbaknál is kialakulhat ez a kellemetlen állapot. Legyen tartós vagy átmeneti, a hüvelyszárazságot kezelni kell – találjuk meg az igényeinknek megfelelő segítséget!
Ezt a ránctalanító anyagot a testünk is termeli, és még a hüvelyszárazságon is segít (x)
Egyre több kutatás igazolja, hogy a legtöbb nő számára az arckrémekből, pakolásokból ismerős hialuronsav nemcsak a bőrápolásban tehet jó szolgálatot, de a változókor gyakori tünete, a menopauza után tartóssá váló hüvelyszárazság kezelésében is számíthatunk rá.
A partnerváltás miatt tényleg fel lehet fázni? Mutatjuk, mi az igazság (x)
Egy új szerelem izgalmas, új élményeket hozhat az életünkbe, ám jó, ha tisztában vagyunk vele: nemcsak az érzelmeinket kavarhatja fel, hanem az egészségünkre is hatással lehet. A partnerváltás ugyanis megnöveli a felfázás esélyét. Lássuk, milyen okok állnak a háttérben!
Ki gondolta volna: ezért olyan gyakoriak a húgyúti fertőzések a változókorban
A változókor számos testi és lelki változást hoz a nők életébe. A kellemetlen tünetek mellett azzal is szembe kell nézniük, hogy a hormonszint csökkenése miatt gyakoribbá válhatnak a húgyúti fertőzések, közöttük is különösen a hólyaghurut.
Miért fázunk fel a hidegben, holott a fertőzést baktérium okozza?
A népi bölcsességeken rég túllépett a tudomány, ismerjük a húgyúti fertőzések, így a főként a nőket kínzó hólyaghurut kialakulásának hátterét: a bajt baktériumfertőzés okozza. A felfázásnak csak közvetett oka a hideg, de azért ne feledjük a jó tanácsot: öltözzünk okosan a hidegben!
Miért annyira fontos, hogy a pro- és prebiotikumot egyszerre használjuk? Eláruljuk!
Probiotikumos készítményt választ? Jó döntés olyan készítmény mellett letenni a voksot, amely prebiotikumot is tartalmaz a jótékony baktériumok mellett. A prebiotikumok ugyanis olyan változásokat idézhetnek elő a bélflórában, amelynek mi – a gazdaszervezet – számos előnyét élvezhetjük.
A karácsonyi időszak kifejezetten nehéz az epe betegeknek – 5 tipp, ami sokat segíthet
A karácsony egyik legfontosabb eleme az étkezés. Ínycsiklandó sütemények, bonbonok, levesek, sült húsok, italok tömkelege szokott sorakozni az ünnepi asztalon, viszont sajnos az emésztési panaszokról ekkor sem feledkezhetünk meg. Jobb inkább nemet mondani bizonyos ételekre, még akkor is, ha nagyon csábítóan néznek ki.
Tudta? Ez a női test titkos védelmi rendszere, amely segít elkerülni az intimfertőzéseket
A hüvely nem steril közeg: baktériumok és gombák népesítik be, amelyek között az egyensúlyt a tejsavtermelő baktériumok tartják fent. Mivel a hüvelyflóra összetétele pont olyan egyedi, mint az ujjlenyomatunk, ezért megerősíteni, regenerálni is személyre szabottan kell, ha meg akarjuk előzni a bakteriális hüvelyfertőzést.
Hihetetlen: ezt teszi a stressz az intimzónával
Alvászavar, gyomorpanaszok, magas vérnyomás – ha a hosszan tartó, stresszes állapot következményeit soroljuk, ezek a betegségek szinte biztosan az eszünkbe jutnak. Az viszont talán kevésbé, hogy a kellemetlen tünetekkel járó, akár visszatérő gombás hüvelyfertőzés okozója is lehet a stressz.
Erre a részletre is érdemes figyelni a téli öltözködésnél
A hideg téli hónapokban a réteges öltözködés nemcsak a megfázás elkerülése, hanem az intimegészség megőrzése miatt is fontos.
Extra ajánló
-
Így segíthetünk több millió embernek, miközben pénzt is kapunk érte (x)
A vérplazma számos gyógyszer gyártásához nélkülözhetetlen, azonban nem állítható elő mesterségesen, ezért szükség van donorokra.
-
Pollenallergiás? - mutatjuk mikor, milyen növények okoznak gondot (x)
Megérkezett a tavasz, végre fellélegezhetünk! Kivéve persze, ha pollenallergiásak vagyunk… Szénanáthával ugyanis ez az időszak igazi kihívás, mert a tünetei – az orrdugulás, a tüsszögés és a viszketés – megkeseríthetik a mindennapjainkat. Mi segíthet ilyenkor?
-
A hormonok irányítják a hangulatát? PMS-típus szerint mutatjuk, mi segíthet (x)
A PMS (premenstruális szindróma) több típusba sorolható attól függően, hogy milyen tünetek dominálnak az érintetteknél. A nők különböző kombinációkban tapasztalhatják ezeket, de leggyakrabban négy fő típust különböztetünk meg.
-
Ezért nem mindegy, hogy milyen intim mosakodószert használunk (x)
Tudod, milyen az, amikor úgy tűnik, minden tökéletesen alakul, aztán közbeszól egy apró baki, és az izgalmas este után a gyógyszertárban kötsz ki? Pont ez történt velem.
Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből
Legnépszerűbb
-
COPD: az enyhébb köhögés sincs rendben, ne hagyja figyelmen kívül!
Magyarországon a COPD-s betegek száma meghaladhatja a félmilliót, de a betegeknek csak mintegy egyharmada kap kezelést a diagnózis hiánya miatt.
-
Etikett az orvosnál: faragatlanság ezeket tenni a váróban és a rendelőben
Lássuk, mik azok, amik a leggyakrabban kiakasztják az orvosokat és a várakozó betegeket!
-
Szürkehályog és zöldhályog: melyik, miként alakul ki, mit tehetünk ellene? Az orvos tanácsai
Sokat használja a mobilját, egész nap a monitor előtt ül? Erről jó, ha tud!
-
A vastagbélrák gyakori tünetét sokan figyelmen kívül hagyják - ha ezt tapasztalja, irány az orvos!
Ne legyintsen arra, ha gyakran puffad!
-
Az orvos az egyik legagresszívebb rák 6 kevésbé ismert jeleire figyelmeztet
Ezek a gyakran figyelmen kívül hagyott jelei az egyik legveszélyesebb ráktípusnak.
-
Cukorbeteg? Erre figyeljen, ha kontrasztanyagos CT-re készül
A cukorbetegek esetében fokozott figyelmet igényel a vizsgálatra való felkészülés.
TÜNETKERESŐ
Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?
Keresés, pl. fejfájás
Keresés