Ezeket látta már?

Hirdetés

Hatásos segítség a HPV elleni küzdelemben: növelhető a gyógyulás esélye (x)

Extra ajánló
2025. március 06. 12:59
Fotó: Shutterstock

A HPV – humán papillomavírus – a nők 80 százalékát megfertőzi élete során, de általában nem okoz tüneteket, és sok esetben magától elmúlik, emiatt sokan nem is tudják, hogy megfertőződtek a vírussal. A kialakuló betegség lefolyása számos tényezőtől függ: a vírustörzstől, a hüvelyhám épségétől, az immunrendszerünk állapotától és a hüvelyflóra összetételétől. Van, aki spontán meggyógyul, másoknál viszont akár kóros méhnyaki elváltozásokat is okozhat a fertőzés. Mit tehetünk azért, hogy ez ne vezessen méhnyakrákhoz?

Legtöbbször a HPV-fertőzés tehető felelőssé a méhnyaki elváltozásokért (cervikális diszplázia), amikor rendellenes elváltozások tapasztalhatók a méhnyaknyálkahártya sejtjeiben. Ez bármely életkorban kialakulhat, de leggyakrabban a 25-35 év közötti nőknél jelentkezik. Mivel ezek az elváltozások legtöbbször tünetmentesek, rendkívül fontos a rendszeres nőgyógyászati szűrővizsgálat, amelynek során fény derülhet a fertőzésre, illetve az esetleg már fennálló cervikális diszpláziára. Ennek mértéke különböző lehet, és az orvos a fokozattól függően állapítja meg a további teendőket. A CIN I szövettani fokozat és a LSIL/ASCUS súlyossági mérték esetében még nem kell kétségbeesnünk: megfelelő támogatás mellett az immunrendszerünk akár magától is képes legyőzni a humán papillomavírust, és mi is segíthetünk abban, hogy ezek az enyhe, illetve középsúlyos elváltozások meggyógyuljanak.

Ha tehát pozitív lett a HPV-tesztünk, netán már enyhe cervikális diszpláziát is igazoltak a vizsgálatok, ne essünk kétségbe, helyette tegyünk a gyógyulásunk érdekében a következő kontrollvizsgálatig! Amellett, hogy egészséges életmóddal segítjük az immunrendszerünket a fertőzés legyőzésében, megfelelő intimhigiénia mellett támogassuk közvetlenül is az intimflóránkat a HPV elleni harcban! Ebben segít a Colpofix – jelenleg az egyetlen hüvelyi gélspray hazánkban, amely alkalmas a HPV okozta méhnyaki elváltozások kezelésére és megelőzésére.

Colpofix hüvelyi gélspray: segíti a gyógyulást és a vírus kitisztulását a szervezetből

A készítmény összetevői egymást kiegészítve, többféle módon fejtik ki hatásukat. Egyrészt védelmet nyújtanak a kórokozókkal szemben úgy, hogy különleges filmréteget képeznek a méhnyaki-hüvelyi hámfelszínen. Prebiotikus hatásuk révén az összetevők támogatják a tejsavbaktériumok termelődését, ezzel hozzájárulva a hüvelyi pH normalizálódásához, a hüvelyflóra egyensúlyának visszaállításához. Mindezek csökkentik az újrafertőződés esélyét, és segítik a hámképződést is. Ezen túl a Colpofix komponensei azonnali immunválaszt váltanak ki, amely elengedhetetlenül fontos az elváltozások mielőbbi gyógyulásához és a vírus kitisztulásához a szervezetből.

Colpofix hüvelyi gélspray: 35 százalékkal nagyobb esély a gyógyulásra

A Colpofix gélspray HPV-pozitivitás esetén a méhnyaki elváltozások megelőzésére, az enyhe fokú – CIN I (ASCUS/LSIL) – elváltozások kezelésére, valamint a súlyosabb elváltozások műtét utáni gyógyulásának elősegítésére alkalmazható. Hatásosságát egy 999 páciens bevonásával folytatott klinikai vizsgálat is alátámasztja. Ennek eredményeként megállapították, hogy a Colpofix használata 96 százalékra növelte a HPV okozta elváltozások visszafejlődését és az újbóli hámképződést. Ez 35%-os relatív emelkedést jelent ahhoz képest, mintha a szervezet önállóan, kezelés nélkül vette volna fel a harcot a vírus ellen.

Gélspray: innovatív formula, könnyű használat

A hüvelyi gélspray-t rendkívül kényelmesen, egyben hatékonyan alkalmazhatjuk. Befúváskor a gél folyadékká alakulva egyenletesen oszlik el a kezelendő területen, majd ismét gél állapotot vesz fel, amivel a visszafolyást meggátolva biztosítja a hosszan tartó hatást. A speciális, egyszer használatos applikátoroknak köszönhetően pedig higiénikusan és precízen használható. A Colpofix gélspray vény nélkül kapható a patikákban, alkalmazását pedig kúraszerűen, legalább 3 hónapon keresztül javasolt folytatni. Célszerű a menstruációt követő 20 napon át esténként, lefekvés előtt 5 befúvást végezni, majd 10 nap szünetet tartani. Ezt a kúrát még kétszer kell ismételni. Szükség esetén a 3 hónapos kúra megismételhető a kívánt eredmény eléréséig.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# Harc a HPV ellen # HPV # nőgyógyászati szűrés # Colpofix # Colpofix hüvelyi gélspray

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés