Ezeket látta már?

Digitális gyermekvédelem: amerikai professzor is előadott a Széchenyi István Egyetemen

Hírek
2025. március 17. 08:04
Digitális gyermekvédelem Széchenyi István Egyetem

A Winter Seminar a Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karának több mint tíz éve népszerű tudományos programja, amely jelentős nemzetközi presztízzsel rendelkezik.

Az amerikai Pennsylvaniai Állami Egyetem schuylkilli campusának professzora, Joseph Squillace is előadást tartott a győri Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karának nemzetközi rövid képzési programján. A digitális gyermekvédelemről szóló, egyhetes szakmai műhelymunkán 19 magyar és amerikai fiatal vett részt.

Az egyhetes képzés témája idén a digitális gyermekvédelem volt, elvégzéséről a teljes kurzust végigkövető hallgatók mikrotanúsítványt is kaptak. A szakmai műhelymunka színvonalát az amerikai Pennsylvaniai Állami Egyetem schuylkilli campusának professzora, Joseph Squillace is emelte az online kortárs megfélemlítés (cyberbullying) veszélyeiről szóló előadásával.

Dr. Kelemen Roland, a győri jogi kar Modern Technológiai és Kiberbiztonsági Jogi Tanszékének vezetője korábban Fulbright-ösztöndíjasként járt Amerikában, és azóta is kiváló szakmai kapcsolatot ápol az egyesült államokbeli kutatóval. „Tavaly az egyetem által szervezett »Államok szerepe a 21. században« elnevezésű konferencián már volt lehetőségem online előadni, örömömre szolgált személyesen is eljönni az intézmény téli szakmai workshopjára” – fogalmazott dr. Joseph Squillace, a Pennsylvaniai Állami Egyetem kiberbiztonsági szakértője, egyetemi adjunktusa. Elmondta: kiemelten fontos, hogy a digitális gyermekvédelem minél nagyobb figyelmet kapjon, ezért követendő kezdeményezésnek tartja a fiatal szakemberek tudásbővítését célzó programot.

„Előadásom a gyermekek úgynevezett digitális ragadozók elleni védelméről szólt, a rendelkezésükre álló eszközökről, erőforrásokról. A hallgatók megismerhették azokat a folyamatokat, amin egy bántalmazott vagy zaklatott tinédzser átmehet egy ilyen helyzetben, és azokat a segítséget nyújtó lehetőségeket is, amelyeket szükség esetén igénybe vehet” – részletezte a kutató. Hozzátette: a probléma világszerte jelentős, ezért globális megoldásokra van szükség. „Az ehhez hasonló, határokon átnyúló programok, valamint az együttműködésen alapuló nemzetközi kutatás a legjobb módja annak, hogy hatékony stratégiákat dolgozzunk ki fiataljaink védelmére” – jelentette ki.

Az amerikai professzor és dr. Kelemen Roland számos tudományos publikáción dolgozott már együtt, a közös munkát pedig jövőbeli csereprogramok, kutatások és kiberbiztonsági képzések révén is fenn kívánják tartani. „Ha minden jól megy, ősztől Fulbright-ösztöndíjasként egy szemesztert Győrben töltök majd, és terveink szerint a Pennsylvaniai Állami Egyetem néhány hallgatója is elkísérne annak érdekében, hogy előmozdítsuk a téma globális feltárását, és bővítsük tudományos együttműködésünket. Ezt a partnerséget a későbbiekben szeretnénk még tovább fejleszteni, hogy a két intézmény között – például a kiberbiztonság témakörében – tudástranszfer valósulhasson meg, hallgatói és oktatói mobilitással támogatva a tudományos tapasztalatcserét” – vázolta fel dr. Joseph Squillace.

A Győrben rendezett szakmai fórumon részt vett Marina Lazareva, a Moszkvai Állami Jogi Akadémia professzora is, akinek hallgatói online csatlakoztak a kurzus egyes részeibe. A szemináriumot olyan programok színesítették, mint a gyermekek mentális egészségéről és online jelenlétéről vagy épp a videójátékok jogi kihívásairól szóló előadások, valamint egy budapesti kirándulás a Terror Háza Múzeumba, illetve a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz, ahol a résztvevőknek az Internet Hotline és a Bűvösvölgy Médiaértés-oktató Központ munkatársai tartottak előadást és workshopot.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Széchenyi István Egyetem
# gyermekvédelem # digitalizáció # okostelefon

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés