Ezeket látta már?

Fáj a torka, berekedt? Megfázás ellen ezeket a gyógynövényeket próbálja ki!

Gyógynövények
2024. február 23. 07:49
gyógynövény, megfázás, természetes gyógymód, nátha köhögés

Berekedt, kapar a torka vagy az orra folyik? Ismerje meg a természet házipatikáját, és igyon gyógyteákat!

Az őseink által is alkalmazott gyógyítási technikák ma is népszerűek és hatásosak. A berekedés, a hangunk elvesztése nagyon bosszantó, nemcsak nem értetjük meg magunkat, sokunkat a munkában is akadályoz, így mást nem tehetünk, mint hogy otthon maradunk. Gyógynövényekkel is kúrálhatjuk a problémát, lássuk, mit érdemes beszereznünk.

Mely füvek, gyógynövények alkalmasak arra, hogy a rekedtségen segítsenek?

Nagyon sok van, legtöbbjüket a népi és a természetgyógyászat már évszázadok óta ismeri. Bátran választhatunk gyulladáscsökkentő gyógynövényekből. Ha a rekedtséget hangszalag-gyulladás okozza, a szurokfű teája is beválhat.

A teák közül a kamilla, a legsokrétűbb gyógynövényünk jótékony hatása ismert, ha ezzel együtt izlandi zuzmó teát is fogyasztunk, kiegészítik egymás hatását, és elmulasztják a rekedtséget. Lassan kell kortyolgatni, az egész nap folyamán.

A problémát orvosolja az alábbi gyógynövényekből készült tea fogyasztása is: zsálya, kakukkfű, pemetefű, aranyvesszőfű, bodzavirág, cickafarkfű, fehérmályva-levél, édesgyökér, árvacsalánfű, hársfavirág, ibolyagyökér.

A szapora zsombor, más néven toroktisztítófű, a pettyegetett tüdőfű, a fehér árvacsalán, az orvosi atracél, illetve a füge is igen hatékony a berekedés ellen.

Kiváló gyógynövény a légzőszervi betegségekre, és rekedtség, köhögés esetén is használ a martilapu. Köptető és gyulladáscsökkentő hatású, ajánlott naponta többször, jó forró és mézes martilaputea fogyasztása!

A papsajtmályva is bevethető rekedtség, torokfájás és köhögés ellen. Választék tehát van bőven, a gyógynövényeket egy az egyhez arányban kell alkalmazni. Ajánlatos mézzel ízesíteni a teákat, úgy még hatásosabbak.

Mi a helyzet, ha nincsenek gyógynövényeim?

Ha nincs éppen kéznél egyik gyógynövény sem, hasznos lehet még rekedtségre a hagymalevélből készült főzet vagy a nyers burgonyaszeletekből készült pakolás. Segíthet a mézes tea is.Lényeg, hogy ne hagyjuk kiszáradni a száj nyálkahártyáját, ezért is jó a finom meleg tea gyakori kortyolgatása.

A gyógynövények mellett használhatunk torokfertőtlenítő gyógyszereket, valamint homeopátiás készítményeket, ehhez azonban kérjük előbb homeopátiás szakember segítségét.

Amit ne tegyünk, ha berekedtünk:

  • ne fogyasszunk nagyon erős fűszeres ételeket
  • ne fogyasszunk alkoholt
  • ne dohányozzunk

Olvasta már?

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Ártani is tud a köhögéscsillapító! Tudja meg, hogyan



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# nátha # Megfázás # gyógytea # torokfájás # köhögés

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés