Ezeket látta már?

Fáj a vádlim, véres köpetem van. Lehet trombózisom? Az orvos válaszol

vádli, lábgörcs, lábfájás, fájdalom

Kedves Orvosok! 42 éves, magas vérnyomásos nő vagyok, aki erre Cotanydont szed tegnaptól (előtte semmit) illetve a kiugróan hullámzó pulzus értékekre Bisogammát (mindkettőből 5 mg-t).

2 napja előfordult véres köpetem köhögést követően, 10-12 napja folyamatosan fáj a vádlim és a térdem, nincs megdagadva, nyomásra nem érzékeny, nem melegebb/hidegebb stb. - ezzel a háziorvoson reumatológiára küldött.

Kérdésem, hogy a véres köpet miatt kell-e gyanakodnom trombózisra vagy valószínűbb, hogy a magas vérnyomás miatt elpattant ér a ludas? (Lélegzésre mellkasfájdalom vagy szívkörnyéki fájdalom nincs, csak a magas pulzus esetén masszív légszomj)

Köszönöm előre is válaszukat, és munkájukat!

Kedves Kérdező! Az újkeletűen jelentkező magas pulzus nehézlégzéssel kísérve, a véres köpet és az egyoldali végtagfájdalom alapján felmerül, hogy tüdőembólia is állhat panaszai hátterében. Ennek kizárása érdekében területileg illetékes sürgősségi osztályon jelentkezzen!

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Trombózis: ha így telnek a hétköznapjai, nagy veszélyben van

Forrás: Vakcinainfó - Az orvos válaszol