Ezeket látta már?

Glukózamin - és magas vérnyomás?

2012.11.08. Módosítva: 2015.11.04.

Kérdés: Térdizületi fájdalmamra kb. 20 napja a Glukozamin Pharma Nord 400mg kemény kapszulát szedem, 1x3 kapszulát. Négy napja a vérnyomásom jelentősen megemelkedett, a legmagasabb mért érték 169/89 volt. Vérnyomásommal nem volt probléma, gyógyszeres kezelést nem kapok. Életmódomban változás nem történ, ami indokolná az emelkedést. Gyógyszert csak Cetirizin Hexalt szedek, napi 1 tablettát, ill. Vitamin A-Z-ig szintén 1 tablettát.

Kérdésem, hogy a Glukozamin okozhat -e vérnyomás emelkedést?

Természetesen, ha nem csökken az érték, felkeresem orvosomat kivizsgálásért.

Válaszát megköszönöm!

Tisztelettel:

Válasz:

Tisztelt Levélíró!

A glukózamin az emberi szervezet endogén, tehát saját anyaga, igaz a készítményben lévőt kagylóból vonják ki, de ez a technológia ha egyáltalán okoz problémát, az allergiás jelenségben mutatkozik meg. Egyes esetekben szükséges lehet a vércukor és a koleszterinszint ellenőrzése. Vérnyomással kapcsolatos mellékhatás az orvosi leírásban nem szerepel.

Elképzelhető, hogy véletlen egybeesésről van szó. A magas vérnyomás ez esetben akkor mondható ki, ha több, ismételt esetben mért vérnyomásérték van 140/90 Hgmm feletti tartományban.

Mindenesetre keresse fel orvosát, és konzultálják meg mindezt.

Üdvözlettel:

Forrás: EgészségKalauz