Ezeket látta már?

Pánikbetegként érdemes gyakran kardiológushoz járni? Az orvos válaszol

pánikbeteg, orvos válaszol, kardiológus, gyógyszer

Tisztelt Orvosok! Sajnos már 2 éve vagyok pánikbeteg. Először kezdődött légszomjjal, alvás zavarral.

26 éves Nő vagyok. Alapbetegségem : pánikbetegség. Gyógyszert nem szedek. Sajnos már 2 éve vagyok pánikbeteg. Először kezdődött légszomjjal, alvás zavarral. Majd társult hozzá heves szívdobogás, szédülés(néha), nagyon erős nyugtalanság, állandó szorongás és mérhetetlen düh, harag, amiért így szenvedek emiatt. Van, hogy napokig nem tudom magam megnyugtatni. A szív körül néha nyomást érzek mikor ideges vagyok és légszomjam van. Érzem minden harag a szívemre megy. Tavaly voltam kardiológusnál és pulmonológián, mindent rendben találtak. Félek, hogy a sok idegeskedés miatt a szívem romlik, nem fogja bírni és előjön valami betegség.

A kérdésem az lenne, hogy évente többször is érdemes kardiológushoz elmenni illetve nyugtatót felíratni a nehezebb, szorongósabb napjaimra? Ennyire tönkre mehettek az idegszálaim? Teljesen elvagyok már keseredve, nem tudom sokszor hogy tudnám magam megnyugtatni. Köszönöm szépen a válaszukat!

Az orvos válasza

Kedves kérdező! Teljesen szükségtelen elmenni kardiológushoz, ha már korábban járt ott és kizárták a szív eredetű problémát. Ha új tünet nem jelentkezik akkor évente egyszer sem szükséges egészséges 26 éves nőként kardiológiára menni. Azonban szakembert célszerű lenne felkeresni a pánikbetegség kapcsán. Optimális esetben egy pszichoterápiás segítség kellene az elején esetleg gyógyszeresen megtámogatva. Kifejezetten nyugtató szedését nem javasolnám, maximum csak a kezelés legelején, ha feltétlen szükséges (amíg az egyéb típusú gyógyszer nem fejti ki a hatását).

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Pánikbetegség elleni módszerek: gyógyszer nélkül is enyhítheti a tüneteket

Mi a Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

pánikbetegség

Forrás: Vakcinainfó - Az orvos válaszol
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához