Ezeket látta már?

Szponzorált tartalom

Egyszerű, hétköznapi lépésekkel a nátha ellen

Pr
2024. január 17. 17:09
rl egkal n 2

A nátha, azaz az orrnyálkahártya gyulladása az egyik leggyakoribb légúti megbetegedés. Mivel tünetei kellemetlenek és a betegség könnyen terjed, fontos tudni, hogyan védekezhetünk ellene hatékonyan.

A megfázást legtöbbször vírusok okozzák, és nincsen rá speciális gyógymód, legfeljebb enyhíteni lehet a tüneteit. Bár a betegség legtöbbször kezelés nélkül is elmúlik 7-10 napon belül, a panaszok nagyon kellemetlenné tehetik a hétköznapokat. Egyszerű, mindennapi praktikákkal azonban sokat tehetünk azért, hogy erősítsük az immunrendszerünket a betegség elleni küzdelemben.

Aludjunk eleget!

Az elegendő alvás kulcsfontosságú az egészséges immunrendszer fenntartásához. A kialvatlanság ugyanis csökkentheti a szervezet ellenállóképességét, így növelve a náthavírusokkal való megfertőződés esélyét. A megfelelő alvási rutin kialakítása tehát segíthet a megelőzésben. Ha már megbetegedtünk, az ágynyugalomnak, pihenésnek is óriási szerepe van a gyógyulásban. Amíg tüneteink vannak, ne menjünk be a munkahelyünkre, közösségbe, mert zárt térben gyorsan szétszórhatjuk a vírusokat! Nekünk is jobb, ha ilyenkor kerüljük a megerőltető tevékenységeket, és inkább sokat fekszünk, alszunk, akár napközben is. A pihenés ugyanis segíti a szervezetünk regenerációját.

Figyeljünk oda a tápanyag- és vitaminbevitelre!

Az egészséges étrend hozzájárul az immunrendszer erősítéséhez, ezáltal segíti a szervezetet a náthavírusok elleni védekezésben. A téli időszakban ezen kívül is támogassuk az immunrendszerünket multivitaminokkal, azok ugyanis felerősíthetik a szervezetünk védekezőképességét. Különösen fontos a C- és D-vitamin-pótlás, de bizonyos mikrotápanyagok (mint például a cink) szintén hasznosak a védekezésben.

Igyunk sokat!

Nagyon fontos, hogy minél több folyadékot igyunk, hiszen a bőséges folyadékbevitel az orrváladék fellazítását, ürülését is elősegíti. Jót tehetnek ilyenkor a különböző gyógynövényekből – kamilla, kakukkfű, hársfavirág – készített teák. A forró italok ráadásul a közérzetet is javítják. Lázas állapotokban azonban kerüljük a forró italok fogyasztását!

Tartsuk be az alapvető higiéniai szokásokat!

Az alapvető higiéniai szokások, mint a rendszeres és alapos kézmosás szappannal, a zsebkendőbe való köhögés és tüsszentés kulcsfontosságúak a nátha megelőzésében. A náthavírusok könnyen terjednek cseppfertőzéssel, így ezek az egyszerű lépések csökkenthetik a megfertőződés vagy a továbbfertőzés kockázatát.

Ügyeljünk a párásításra!

Ügyeljünk arra, hogy a lakásban megfelelő legyen a páratartalom! Ha túl száraz bent a levegő, az elősegíti az orrnyálkahártya kiszáradását, így a vírusok, baktériumok könnyebben bejuthatnak a szervezetünkbe. A gyógyulási folyamatot felgyorsíthatjuk, ha különböző illóolajokkal, eukaliptusszal, mentollal és kámforral inhalálunk. A rendszeres szellőztetés szintén fontos, hiszen a kórokozók zárt térben a levegőben is összegyűlhetnek.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Phytotec Hungária Bt.
# Reventil # Ne a nátháról szóljon a tél

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés