Felnőtt tartalom

Elmúlt már 18 éves? Ezen az oldalon felnőtt tartalom található! Igen Nem

Ezeket látta már?

Szponzorált tartalom

Hasznos tippek a hólyaghurut megelőzésére

vguz egkal n 1

Jó estét, nyár, jó estét, szerelem! Újra itt a vakáció, és az ember lánya nagy elánnal vetné bele magát a romantikus együttlétekbe a partnerével. Van pár szabály, amit érdemes betartani a testi együttléteink során, hiszen az aktus után viszonylag gyakori a hólyaghurut.

Van összefüggés

A szerelmeskedést követő hólyaghurutot senki sem kedveli. Leggyakrabban a 19-24 év közötti nők érintettek – ugyanakkor idősebb korban is előfordul. A jelenség nagyanyáink számára sem volt ismeretlen: ők annak idején „nászutas betegségnek” hívták, ugyanis az intenzív szexuális élet előidézhet a nőknél felfázásos tüneteket. A testi együttlét utáni hólyaghurut kialakulásának esélye az együttlétek gyakoriságával arányosan növekszik. A betegséget baktériumfertőzés okozza, leggyakrabban az E. coli nevű bélbaktérium.

Ezért lehetnek panaszaink az együttlét után

Együttlét közben a női gáttájék meglehetősen intenzív igénybevételnek van kitéve, így megeshet, hogy kórokozó sodródik a húgycsőnyílás közelébe a végbélnyílás, a hüvely és a húgycső nyílásának egymáshoz való közelsége miatt. A hüvelyben mozgó hímtag szinte masszírozza felfelé a betolakodót. A baktérium a rövid női húgycsövön át hamar feljuthat a húgyhólyagba, ahol gyors szaporodásnak indul és gyulladást, hólyaghurutot okoz.

Adunk néhány hasznos tippet, amelyekkel kivédhető a fertőzés:

1. tipp:

A szex utáni hólyaghurut kivédésére legjobb már az aktus előtt gondolni. Az első és legfontosabb: fordítsunk minél nagyobb figyelmet az intimhigiéniára. Ez mindkét félre egyformán vonatkozik, ugyanis a férfiak péniszén megtapadt E. coli baktérium több napig is életképes maradhat.

2. tipp:

A hólyagban pangó vizeletben gyorsan felszaporodhatnak az oda bejutott kórokozók, akár egyetlen éjszaka alatt is. Segíthet, ha együttlét előtt és után is elmegyünk pisilni.

3. tipp:

Sok esetben a hüvelyflórában tanyázó káros baktériumok okozzák a bajt, hiszen a hüvelybemenet és a húgycsőnyílás egymás közvetlen közelében található. Mivel a savas kémhatás nem kedvez a kórokozók szaporodásának, ezért a hüvelyi savas pH-t is tanácsos folyamatosan óvni.

4. tipp:

Függetlenül attól, milyen fogamzásgátló módszert alkalmazunk, a szex utáni hólyaghurut kivédésére mégis a gumióvszer az egyik legjobb választás. A lúgos kémhatású sperma felboríthatja a hüvely enyhén savas közegét. A pH lúgos irányba tolódása segíti a kórokozók szaporodását a hüvelyben.

5. tipp:

Bár nem tisztünk az erényes élet propagálása, a statisztikák szerint a szex utáni hólyaghurut jóval ritkábban érinti a stabil kapcsolatban élőket, mint azokat, akik viszonylag sűrűn váltogatják a partnereiket. Az anális közösülés kedvelői pedig soha ne mellőzzék a gumióvszer használatát, mert a végbélben élő E. coli baktérium megtelepedhet a férfi nemi szerven, és a következő „hagyományos” együttlét alkalmával fertőzést okozhat a nőnek.

6. tipp:

Ha minden óvintézkedés ellenére mégis észlelnénk a hólyaghurut kellemetlen tüneteit, a sűrű és sürgető vizelési ingert, a csípő érzést pisilés közben, minél előbb cselekedjünk. Segíthet a bőséges folyadékfogyasztás (minimum napi 3 liter), hiszen a gyakori vizeletürítéssel nagyobb esélyünk lehet kitessékelni a kórokozókat a húgyhólyagból. Ugyancsak hasznosak lehetnek ilyenkor az antibakteriális és vízhajtó hatású gyógynövények, és segíthetnek a recept nélkül is kapható gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító hatású gyógyszerek. Az esetleges alhasi görcsöket pedig az alhasra helyezett meleg vizes palackkal szintén hatásosan enyhíthetjük. Ha több napon át sem javul, sőt romlik a helyzet, láz, véres vizelet vagy esetleg erős deréktáji fájdalom jelentkezne, feltétlenül forduljunk orvoshoz!

Forrás: Phytotec Hungária Bt.
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához