Ezeket látta már?

5 veszélyes szépségtrend, amit jobb, ha elkerül

Szépségápolás
2021. november 11. 12:05
bőrápolás

Egyre nagyobb teret hódítanak a bizarrabbnál bizarrabb bőrápolási tippek a közösségi médiában. Mik azok, amiket még véletlen se próbáljunk ki?

A svéd beauty-tech cég, a FOREO Dr. Bukola Odetundun orvosszakértővel együtt összegyűjtötte a TOP 5 legveszélyesebb tippet, amelyeket jobb, ha nagy ívben elkerül. Íme tehát 5 szépségtrend vagy inkább baki, amit soha ne próbáljon ki.

NE! - Kémiai hámlasztás a spájzból mixelve

A kémiai hámlasztás mindenképpen az a kezelés, amit szakemberre kell bízni! Ilyenkor ugyanis egy speciális kémiai hámlasztó oldat kerül az arcra, az elhalt hámsejtek eltávolítására és a bőr megjelenésének javítására. A gyengédebb és a közepes erősségű kezelés általában kevésbé invazív, mégis biztonságosabb, ha megfelelően képzett orvos végzi. A mélyebb hámlasztás azonban kockázatosabb, és nem megfelelően végezve súlyos mellékhatásokat okozhat.

Előfordulhat, hogy az ilyenkor használatos vegyszer (fenol), allergiás reakciót vált ki a szívre vagy a vesére. Rendkívül kockázatos, ha online szerzed be az összetevőket, és a konyhában kísérletezve mixelgeted őket, mert nem valószínű, hogy pontosan ki tudod keverni a hámlasztáshoz megfelelő oldatot. Anafilaxiás reakció is bekövetkezhet a vegyi anyagokra, amelyek életveszélyesek is lehetnek.

NE! - Bőrfehérítés

Ez a szépségtrend egy speciális, fehérítő tartalmú krém használatát javasolja, ami alkalmas a bőrpír enyhítésére, a bőr tónusának halványítására és az akne utáni hiperpigmentáció megszüntetésére. Bár ezek nem tűnnek veszélyesnek, szakértők szerint nagyon is kockázatos vállalkozás a bőr fehérítése. A bőrfehérítés során a melanin termelés fokozódik, amely éppen sötétebb színt ad a bőrnek, mert így tud védekezni az ultraibolya sugarak káros hatásaitól.

Ezenkívül a legtöbb fehérítő krém tartalmaz egy hidrokinon nevű káros vegyszert, amelyet a hiperpigmentáció megszüntetésére használnak, hogy lassítsa a melanin termelést. Sajnos a hidrokinon erősen rákkeltő, és okronózist okozhat, amikor a hiperpigmentáció hatására a bőr sötétebbé válik. Ezen káros hatások következtében jelenleg a világ számos országában korlátozzák a hidrokinont tartalmazó termékeket.

NE! - Ragasztó és nem megbízható szenes maszkok

Vannak ragasztók, amik látszatra úgy viselkednek a bőrön, mint egy elasztikus maszkok, de akkor sem javasoljuk, hogy valaha feltegye ezeket az arcára.

Én is láttam a milliónyi féle fekete ragasztóval kapcsolatos hirdetést és videót a közösségi médiában mitesszerek eltávolítására, még hámlasztóként is propagálva. Az igazság az, hogy ezek a ragasztós, házilag barkácsolt krémek mitesszer eltávolítására teljesen alkalmatlanok, amit viszont okozhatnak: erős allergiás reakció és bőrszárazság.

- mondja Dr. Bukola Odetundun, orvosszakértő.

Figyeljen oda az aktív szenet tartalmazó maszkokra is. A New York-i bőrgyógyász, Ritu Saini szerint maga a szén nem problematikus a bőrön, de mindenképpen ellenőrizze az összetevőket, és nézze meg, tartalmaz-e ragasztót. Ugyanis a maszk felviteléhez használt ragasztó oldja a bőrsejteket, bőrkárosodást és irritációt okozhat. Éppen ezért csak biztonságos helyről beszerzett hámlasztó terméket használjon.

NE! - Dezodort a smink alá!

SOHA! A szépségtrendek nagyon veszélyesek is lehetnek, és ez is jó példa erre. Az izzadásgátlót arra tervezték, hogy minimalizálja a hónalj izzadságát, és tuti nem az arcodra kell fújni vagy kenni! Ennek ellenére az emberek arcbőrükre alapozóként kezdték használni a dezodorakat. Nagyon nem jó ötlet!

Ugyanis, ha izzadásgátlót kenünk az arcunkra, akkor valószínűleg eltömődnek a pórusok, ami mitesszerek és aknék kialakulásához vezethet. Ezenkívül a dezodorokban használt illatanyagok irritálhatják és gyulladást okozhatnak az arcbőrön.

Olvasson tovább!

NE! - Fényvédővel kontúrozni!

A fényvédő-kontúr trend lényege, hogy az arc bizonyos területein más-más faktorszámú fényvédő krémet kell bevetni, hogy barnulás már azonnal kontúros legyen. Ezt is a közösségi média sztárjai hozták be és terjesztették el veszélyes módon. Szerintük a 30-as és a 90-es SPF fényvédős naptejek a megfelelő helyekre kenve látványosan befolyásolják a barnulást, amelynek eredmények természetes kontúrozás az arcon. De már láthatók olyan videók is, ahol a pórul járt foltos fejű követők is megmutatják az eredményt... A FOREO szakértője semmiképpen nem javasolja ezt a szépség kísérletet, mert hosszútávon akár bőrrákot is okozhat, ha nem, vagy nem megfelelően használunk naptejet. Az is fontos, hogy a naptejet többször újra kell kenni, hogy tovább kifejthesse a hatását. Tehát a kontúrozást ne a nappal akard megcsináltatni. A nap nem profi sminkes, de annál veszélyesebb a sugárzása!

Manapság meglehetősen könnyű különféle bőrápolási hackekkel találkozni az interneten, különösen a közösségi médiában. Sok ilyen „trükk” vírusként terjed, amitől sokan azt hiszik, hogy biztonságos, vagy otthon is ki lehet próbálni. A legtöbb bőrápoló trükk azonban a legjobb esetben is hatástalan. Amint azt a fenti példákból látni lehet, némelyik potenciálisan nagyon veszélyes az egészségre és a bőrre. Mindig legyen tudatos, alaposan tájékozódjon, és megbízható helyekről vásároljon.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# szépségápolás # bőrprobléma # arcmaszk # akne

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés