Ezeket látta már?

Átalakítunk! ... és azután?

Szépségápolás
2012. november 14. 11:02
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Egy friss kutatás – melyet a jövő évben a Journal of Social and Clinical Psychology című szaklapban olvashatunk – érdekes eredményre jutott azzal kapcsolatban, vajon melyik típusú átváltoztató műsorok az ártalmasabbak: azok, amelyek azt üzenik, fogadjuk el önmagunkat úgy, ahogy vagyunk, vagy azok, amelyek elérhetetlen célokat tűznek elénk?

A vizsgálat során százhúsz női főiskolást osztottak fel három csoportra, közülük negyvenen olyan show műsort néztek, melyben saját testük elfogadását propagálták, negyvenen olyat, ahol a soványság számított az ideálnak, negyvenen pedig egy semleges dokumentumfilmet tekintettek meg.

nok-siras-d00000D932eb50eeca18d

Forrás: Napidoktor


A kutatást vezető Viren Swami a műsorok megtekintése előtt és után is ellenőrizte a résztvevők hangulatát és a testükkel való elégedettségük mértékét, és kiderült, hogy míg a dokumentumfilm felerősítette a boldogságérzetet, a topmodelleket bemutató műsor pedig csökkentette, addig a pozitív testképet reklámozó műsor – ahol a fő üzenet az volt, hogy barátkozzunk meg saját testünkkel - semmilyen hatással nem volt a résztvevőkre. Ami pedig még érdekesebb: az utóbbi két műsor egyaránt növelte a nézők saját testükkel kapcsolatos elégedetlenségük mértékét.

Swami szerint a legfőbb gond az, hogy még a testünk elfogadására ösztönző műsorok esetében is a vonzerőn marad a hangsúly, ezért hiába üzeni azt egy tévé show - például a "Nézzünk ki jól meztelenül!" című -, hogy az agyban dőlnek el a lényeges dolgok, és nem testünkön kell változtatnunk ahhoz, hogy boldogok legyünk, a végeredmény ugyanaz: a nők továbbra is úgy érzik, ha jobb életre vágynak, a külsejükkel kell kezdeniük valamit.

Ezek után felmerül a kérdés, vajon valamennyi műsor, amely a külsőnk átalakításával foglalkozik, és akár divattanácsadással, akár edzésjavaslatokkal próbálja elérni, hogy jobban érezzük magunkat a testünkben, valójában többet árt, mint használ? A szakértők szerint igen, hiszen otthonunkban nem állnak rendelkezésünkre személyi edzők, stílustanácsadók és profi sminkesek, így esélyünk sincs arra, hogy átéljük ugyanazt, mint ezeknek a valóságshow-knak a szereplői.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# életmód # pszichológia # szépségápolás

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés