Ezeket látta már?

Hogyan válasszon mellimplantátumot?

Szépségápolás
2021. március 29. 10:28
mellimplantátum, mellnagyobbítás, plasztikai sebészet, mell

A mellnagyobbítás ma már nem számít különleges beavatkozásnak, nők sokasága él vele Magyarországon is. Az implantáció mégis jelentős döntés, és számtalan kérdéssel szembesül, aki belevág ebbe a kezelésbe. Nem mindegy például, hogy milyen alakú, anyagú, felületű és méretű mellimplantátumot fognak behelyezni.

Cikkünkben sorra vesszük az implantátumok minden olyan jellemzőjét, amely a választás szempontjából lényeges lehet.

Az implantátum profilja

Az implantátum profiljától függ, hogy behelyezés után a mell mennyire emelkedik ki a mellkas síkjából.

Az implantátum profilja lehet:

  • alacsony,
  • közepes,
  • illetve magas.

Az alacsony profilú implantátumok alkalmazása enyhébben domborodó, de kissé szélesebb. A magas profilúaké viszont kisebb átmérőjű, de hangsúlyosabban kiemelkedő kebleket eredményez.

Aranyszabály, hogy az implantátum átmérője nem lehet nagyobb az eredeti mell szélességénél. A kisebb testű, kisebb mellkasú hölgyek azonban nem mindig elégedettek ezeknek az implantátumoknak a méretével. Ezért számukra általában a magas profilú mellimplantátum az ideális. (A fenti három profil mellett a különböző gyártók termékei esetében további profilkategóriák is lehetségesek.)

Az implantátum formája

Formája szerint a mellimplantátum lehet:

  • csepp alakú
  • vagy kerek formájú.

A csepp alakú vagy anatómiai kiemelkedésű implantátumoknak felül keskenyebb, alul fokozatosan szélesedő a formája. Ennek köszönhetően természetesebb hatást kölcsönöznek a melleknek.

A kerek implantátumok jóval teltebb megjelenést biztosítanak és általában népszerűbbek is.

A csepp forma azok számára lehet ideális, akik úgy szeretnék növelni a mellük méretét, hogy a formája a természetes mellekéhez hasonló legyen. A kerek forma a teltebb, domborúbb hatást kelt.

Az implantátum felszíne

A mellimplantátumok többféle felülettel is elérhetőek.

Az implantátumok felszíne lehet:

  • sima, 
  • texturált,
  • poliuretán habbal bevont. 

A sima felületű implantátumok előnye, hogy védőburkuk vékonyabb, így kevésbé hajlamosak gyűrődésre. Továbbá valamivel simább érzést keltenek, mint a texturált implantátumok.

A texturált implantátumok viszont stabilabbak, így az elmozdulás valószínűsége, valamint a - az érdes felszínnek köszönhetően - tokzsugorodás esélye is kisebb.

A poliuretán és mikro-poliuretán habbal bevont mellimplantátumok a legmodernebb innovációt képviselik. Ennek köszönhetően még a texturált felületű implantátumoknál is hatékonyabban csökkentik a tokzsugorodás kockázatát.

mellimplantátum, mellnagyobbítás, plasztikai sebészet, mell

Az esztétikai szempontok mellett mást is figyelembe kell vennünk

Forrás: drowing.com


Az implantátum mérete

Ez talán a legösszetettebb kérdés a mellimplantátumok kiválasztásánál, hiszen méretük nemcsak esztétikai, hanem biológiai, orvosi kérdés is. Ugyanis nagyon fontos, hogy a páciens által kiválasztott méret:

  • arányban áll-e testalkatával, mellkasának nagyságával, 
  • a mell méreteivel, különösen a mellszövetek mennyiségével,
  • összhangban van-e páciens életmódjával.

A fentiek mellett számos további szempontot is figyelembe kell venni, amelyek közül az egyik legfontosabb, hogy milyen elvárásai vannak a páciensnek.

A méret meghatározását nehezíti, hogy itt nem a melltartók esetében megszokott kosárméretekben, hanem köbcentiméterekben gondolkodunk. Ugyanakkor ez is csak egy adat a sok közül, amelyek - mint például az implantátum átmérője, vastagsága, formája stb. - együttesen határozzák meg az implantátum nagyságát és megjelenését.

Az implantációt végző plasztikai sebész ugyanakkor többféle segítséget is nyújthat a megfelelő méret kiválasztásához. Néhány példa:

  • előtte-utána fotók,
  • 3D-s számítógépes animáció,
  • a szóba jöhető implantátumok bemutatása a páciensnek, aki a saját kezébe is veheti őket.

A mellimplantátum méretének meghatározása tehát igen összetett kérdés, amelynek eldöntésénél sokféle szempontot érdemes figyelembe venni. Egy hozzáértő plasztikai sebész segítségével azonban meghatározható a páciens számára ideális méret.

Az implantátum minősége

A mellimplantátumok minőségére az egész világon, így az Európai Unióban és Magyarországon is igen szigorú követelmények vonatkoznak. Ahogyan más termékcsoportoknál, úgy az implantátumok piacán is érvényes, hogy a nagy múltú, neves brandeket előállító gyártók biztosan képesek megfelelni ezeknek az előírásoknak. Sőt, az is előfordul, hogy a saját minőségbiztosítási követelményeik túl is teljesítik a hatósági elvárásokat.

Nézzük, hogy a jól csengő márkanév mellett milyen tulajdonságai vannak egy prémium minőségű mellimplantátumnak:

  • A termék rendelkezik olyan megjelöléssel (pl. gyári szám), amely alapján egyértelműen azonosítható.
  • A gyártó leinformálható és ügyfélszolgálata könnyen elérhető.
  • Az implantátum rendkívül tartós, forma- és alaktartó, többrétegű burkolattal van ellátva.
  • Egyes gyártóknál a sima, mikrotexturált és makrotexturált felületű implantátumok mellett mikro-poliuretán habbal borított implantátumok is elérhetőek. Ez az anyag különösen biztonságos, mert gyakorlatilag teljesen kizárja a tokzsugorodás előfordulását. 
  • A gyártó - bizonyos feltételek mellett - örök garanciát vállal a termékeire. 
  • Az implantátum rendelkezik FDA és CE minőségi tanúsítványokkal, illetve akár további minőségbiztosítási tanúsítványokkal ezek mellett. 

Érdemes kitérni a minőségi mellimplantátumok töltőanyagára is. Ez a legtöbb esetben ún. kohezív szilikon gél, amely a kiváló márkák implantátumaiban keresztkötött is. A kohezív gél tulajdonképpen egy viszonylag sűrű, mégis lágy hatású szilikon zselé, amelynek tapintása nagyon hasonlít a természetes mellekéhez.

A kohezív gél a külső burok sérülése esetén sem áramlik szét, ráadásul a szervezetben soha nem bomlik molekuláris alkotóelemekre. Emiatt a vele megtöltött implantátumok rendkívül biztonságosnak számítanak.

Lágysága, illetve keménysége a sűrűségétől függően változik. A lágyabb géllel töltött implantátumok hajlamosabbak a hullámzásra, míg a sűrűbb géllel töltöttek keményebbek, feszesebbek, ugyanakkor kevésbé természetes a látványuk és a tapintásuk. A vezető gyártók termékeiben többféle sűrűségű gélt is használnak töltőanyagként egy implantátumon belül.

A megfelelő mellimplantátum kiválasztása tehát nem egyszerű folyamat, reméljük, ennek ellenére cikkünk segít majd a döntésben. Valamint abban is, hogy aki ilyen beavatkozás előtt áll, a cikk elolvasása után felkészülten vegyen részt a beavatkozást végző szakemberrel történő előzetes egyeztetésen.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# mellimplantátum # mellnagyobbítás # mell # plasztikai műtét

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés