Ezeket látta már?

Ki mitől és hogyan boldog?

Szépségápolás
2011. augusztus 14. 11:47
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Eltérő módon érzik a boldogságot a különböző generációk... A fiatal és az idős emberek valójában teljesen eltérő módon élik meg a boldogságérzetet, mikor azt mondják, hogy boldognak érzik magukat, állítja egy új tudományos tanulmány.

A kutatók szerint a fiatalabb generációk körülbelül 60 százalékának számára a boldogságérzet egyet jelent az izgalommal. A felmérések alapján a fiatal felnőttek nehezen találnak boldogságot izgalom nélkül, míg a gyerekek számára ez a két érzés szinte teljesen elválaszthatatlan egymástól. Ezzel szemben az idősebb korosztály 80 százalékánál az elégedettség érzése váltja ki a boldogságot. A tanulmány szerint tehát legalább két teljes mértékben eltérő boldogságérzetről beszélhetünk.

fiatalok-280x200-d000007FE04718de9e3b4

Forrás: Medipress


A tanulmány során a kutatók különböző korosztályú emberek által írt blogok szövegét elemezték egy speciális számítógépes programmal, amely kifejezetten a boldogsághoz és egyéb érzelmekhez köthető kifejezéseket analizálta. Ezt követően a kutatók megvizsgálták és összehasonlították a résztvevők boldogságról alkotott definícióját, majd megfigyelték, hogy milyen érzelmeket vált ki belőlük egy nyugalmat árasztó, illetve egy energetikus zeneszám, végül megkérdezték a résztvevőket, hogy milyen típusú kiadásokra költenek szívesen.

"Két, egymástól teljesen eltérő boldogságról van szó: az egyik a békesség, a másik az izgalom érzéséhez köthető" - mondta Cassie Mogilner professzor, a Pennsylvaniai Egyetem kutatója. A különbség vélhetően elsősorban a jövőre, illetve a jelenre fektetett hangsúly közötti különbségből fakad. A fiatalabb generációkat általában jobban foglalkoztatja a jövő, ezért az ő boldogságuk inkább az izgalmakon alapul, míg az idősebb nemzedék nagyobb jelentőséget tulajdonít a jelennek, így az ő örömforrásuk inkább az elégedettséggel hozható összefüggésbe, tette hozzá Mogilner professzor.

A tanulmány eredményeit a Social Psychological and Personality Science című pszichológiai szaklapban publikálták.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# általános egészségügyi téma # életmód # pszichológia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés