A férfiassága volt a tét: „Majdnem elveszítettem a péniszemet”
Tanulságos történetet osztott meg a férfi.
A férfiak körében egyre népszerűbbé válnak az olyan eljárások, mint a péniszmegnagyobbítás, ám fontos tudni, hogy ezek komoly egészségügyi kockázatokkal járhatnak. A BBC News Brazil beszámolója szerint egy férfi, aki három különböző alkalommal is alávetette magát ilyen beavatkozásoknak, súlyos szövődményekkel szembesült. A harmadik beavatkozás után ugyanis súlyos gyulladások és fekélyek jelentkeztek. Jorge két műtéten esett át, hogy helyreállítsák a péniszét, mivel a fellépő problémák akár életveszélyes helyzetet is eredményezhettek volna.
Nem nézett utána, pontosan kivel, mit végeztet
Az ő története azzal kezdődött, hogy 2005 közepén a médiában elhelyezett hirdetések hatására úgy érezte, szüksége van a pénisze méretének növelésére. Úgy döntött, hogy São Paulóba utazik, ahol egy rejtett klinikán PMMA-t (polimetilmetakrilát) injekcióztak a péniszébe. Akkor még nem tudta, hogy az, aki kezelte, valóban orvos-e, és milyen anyagot adnak be pontosan – a lényeg azonban az volt, hogy az eredmény elsőre tetszett neki.
A polimetilmetakrilát egy tartós akril anyag, amelyet töltőanyagként alkalmaznak bizonyos esztétikai és rekonstrukciós eljárások során. Jorge szerint az első beavatkozás után elégedett volt, így tíz év elteltével úgy döntött, ismét megpróbálja, majd három évvel később ismét - ezúttal már egy urológus szakemberhez fordult.
A harmadik alkalommal két orvos is elvégezte a beavatkozást, egyikük pedig még a saját nemi szervét is bemutatta, hogy meggyőzze Jorge-t egy még komplexebb műtétről. A javaslat elfogadásával azonban kezdődött a valódi katasztrófa.
Súlyos gyulladás lépett fel
Körülbelül két évvel később Jorge visszatérő, súlyos gyulladásokkal küzdött, ami miatt a herezacskója kétszeresére megnőtt, ami rendkívüli fájdalmakkal járt. Az orvosok kortikoszteroidokat adtak be közvetlenül a problémás területre, ám a kálváriája ezzel még nem ért véget.
Nem bírta a szervezete a sok PMMA-t
A teste folyamatosan próbálkozott, hogy kiűzze a sok bejuttatott PMMA-t, ám ez a folyamat számos komplikációval járt. A gyulladás mellett sebek, fekélyek jelentek meg, és Jorge állapota tovább romlott. A vérvizsgálatok kimutatták, hogy veséi a túlzott terhelés miatt már károsodtak, akut veseelégtelenség lépett fel.
Többször is meg kellett műteni a péniszét
A problémák súlyosbodásával az orvosok műtétet javasoltak: egyrészt a sérült szövetek és a beültetett anyagok kivágását, majd a pénisz helyreállítását.
Az első műtét során a PMMA eltávolításra került, míg a másodiknál a pénisz rekonstrukcióját végezték el.
Hogy mit tanult ebből a tapasztalatból? Jorge mindenkinek azt tanácsolja, hogy kerüljék el az ígéretes reklámokat, és inkább megbízható információk alapján döntsék el, hogy kinek milyen beavatkozásra van szüksége.
- A három beavatkozás közül egyszer sem beszéltem a feleségemmel a részletekről, csak annyit mondott, hogy nincs szükségem rá. Ő mindig elégedett volt, de én nem - mesélte.
A szakértők arra hívják fel a figyelmet, hogy az ilyen típusú beavatkozások az utóbbi években egyre gyakoribbá váltak, melyeket gyakran a közösségi médiában népszerűsítenek. Ezek közül sok azt ígéri, hogy a pénisz méretének növelése könnyedén elérhető, azonban a valóságban sok esetben ezek a módszerek nem nyújtanak valódi eredményt, sőt, veszélyesek is lehetnek.
Mit mond az orvos?
Dr. Rákász István, az Urológiai Központ urológusa ellenzi a pénisz nagyobbítása vagy vastagítása céljából történő anyagok befecskendezését és beültetését, és véleményét sokan osztják a szakmában. Bár bizonyos plasztikai sebészek számára üzleti lehetőség lehet, a természetesnek mondott zsír befecskendezése is csak átmeneti eredményt hoz, mivel a zsír fokozatosan felszívódik.
Az anyagi költségeken túl jelentős egészségi kockázatok is fennállnak: esztétikai elégedetlenség mellett súlyos szövődmények, mint pénisz nekrózis és nyiroködéma is kialakulhat. Egy átfogó tanulmány rámutat, hogy szilikon és folyékony paraffin gyakori használata esetén a páciensek 57%-a kozmetikai szempontból elégedetlen, 45%-uk fájdalmat és duzzanatot tapasztal. Az érintett betegek 91%-ának volt szüksége utólagos eltávolító műtétre, és 8.8%-uknál szövetelhalás következett be. Magyarországon a helyreállító műtétek ma már fizetősek.
Rákász doktor hangsúlyozza, hogy a férfiaknak alaposan meg kell vizsgálniuk a lehetséges kockázatokat, költségeket, és a valós méreteket, mivel sokan irreális illúziók alapján érzik kisebbnek magukat, ami nincs valós alapja.
Mekkora az átlagos hancúrléc? Az átlag közelebb esik ehhez a tartományhoz
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!