Ezeket látta már?

Idült prosztatagyulladás

Orvos válaszol
2009. augusztus 26. 14:39
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Kérdés: Tisztelt Tanácsadó! Prosztatagyulladással kapcsolatban szeretném kikérni a véleményüket. Huszonéves vagyok és egy évvel ezelőtt jelentkeztek először a panaszok, mikor-is húgyúti fertőzést kaptam (az urológus szerint valószínűleg szexuális úton). Akkor 10 napon keresztül szedtem 2x500 mg Cuminolt, amitől a fertőzés ugyan elmúlt, de a szúró, égető érzés, illetve here- és gáttájéki fájdalmak megmaradtak, valamint fájdalmat éreztem ejakuláció alatt is. Aztán fél évig orvostól-orvoshoz jártam, voltam 3 urológusnál, mire júniusba végre találtam egyet, aki "érti is a dolgát" és ő diagnosztizálta a prosztatagyulladást. Több ondó-tenyészetet is csináltatott velem, vizelet-vizsgálatokat, de minden teljesen normálisnak tűnik, semmi fertőzésre utaló jel nincsen, mégis duzzadtnak és gyulladtnak érezte a prosztatát tapintásra, így 400 mg ofloxacinnal és nem-szteroid gyulladáscsökkentővel kezelt 4 hétig. Ekkor a panaszok kezdtek múlni, ám mégis visszatértek újra. Az orvos azt mondja hogy ez lehet a fertőzés szövődménye, vagy csak kevés volt az a 4 hét antibiotikumos kezelés. Most valami természetes étrendkiegészítőt szedet velem, már 1 hónapja (Pygeum africanum, Saw Palmetto, tökmagolaj kivonat, E-vitamin, cink , L-alanin, glicin és béta-szitoszterol van benne többek között) valamint szedtem még mellé E-vitamin kapszulákat és cinket külön, azt mondta ezek javítják a here működését. Sajnos egyes oldalakon olyat olvastam hogy a prosztatgyulladás nem minden esetben gyógyítható, és sok esetben ezen krónikus formája bármikor újra kiújulhat. Ezt is tudni szeretném hogy mik lehetnek az esélyeim a gyógyulásra, vagy hogy esetleg próbáljak meg még ezen természetes gyógyszer mellé szedni valami gyulladáscsökkentőt, habár az orvosom nem tartotta indokoltnak, és egyébként is azt mondta hogy a gyulladáscsökkentők a tüneteket enyhítik inkább mintsem magát a gyulladást kezelik, arra sajnos tudomásom szerint legalább 8 hétig kéne szedjek antibiotikumot. Kérdezni szeretném még, hogy milyen mellékhatásai lehetnek a hosszútávú antibiotikumos kezelésnek, feltételezem újra szedet majd velem az orvos antibiotikumot. Azt is tudni szeretném hogy milyen hatása van az alkoholnak ezekre a gyógyszerekre (ofloxacin-ciprofloxacin), okoz-e gondot néha ha fogyasztok a kezelés mellett 1-2 sört bulikon vagy teljesen le kell tiltanom magam róla, egyébkénet nem iszom, csak olykor 1-2 sört. Vagy hagyjam ki azt a napi adagot amikor fogyasztok alkoholt. Például nemsoká itt a szilveszter - de ahogy elnézem akkor is gyógyszerezenem kell. Esetleg hagyjam abba 2-3 napra majd a kezelést, ugyanis ilyenkor azért szokás iszogatni, és úgyis fogok én is, és ilyenkor nem csak 1-2 sört iszom, hanem többet? Válaszát köszönöm!

Válasz:

Az idült prosztatagyulladást legkönnyebben az ondó mikroszkópos vizsgálatával lehet kimutatni. A tenyésztés legtöbbször eredménytelen, mert a prosztata leggyakrabban a végbél felől fertőződik (és nem nemi betegség), ahol sok ezer baktérium él. Emellett az ondó plazmájának nagyon erős antibakteriális hatása is gátolja a tenyésztést. Ezért, úgymond, tapasztalati kezelést alkalmazunk. Elsőként a ciprofloxacint javasolják, méghozzá 2-6 hónapon át. Ennél rövidebb idő alatt az idült prosztatagyulladás nem gyógyítható meg megnyugtatóan. Sem az étrendkiegészítőknek, sem a gyulladásgátlóknk nincs szerepe a betegség gyógyításában. Cipofloxacin + havonta spermakontroll. Ez a siker titka. Ha a ciprofloxacin hatása csökkenne, váltásra is szükség lehet (nem ofloxacinra, mert az nagyon hasonló, hanem pl. cefiximre). Mindenképp olyan orvos javaslok Önnek, aki ért a férfi meddőség gyógyításához. Ők jobban tisztában vannak a betegség természetével, mint az urológusok általában! Tehát keressen andrológus szakorvost.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# Andrológia # Infektológia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés