Ezeket látta már?

Szponzorált tartalom

A tartós stressz veszélyei: ezeket a betegségeket okozhatja

Ezeket a betegségeket okozhatja a tartós stressz

A stressz olyan inger, amelyet a szervezetünk veszélynek érzékel, ezért vészreakciót indít el. Ilyenkor fokozódik a légzés, emelkedik a vérnyomás és beindul az adrenalin-termelés. Ám ha ez a készenléti állapot tartósan fennáll, az már nagyon megterhelő a szervezetünk számára, ezért egy idő után meg is betegedhetünk.

Ha tartós feszültségben élünk, akkor számolnunk kell azzal, hogy a stressz egy idő után testi bajokat is okozhat. Éppen ezért nagyon fontos, hogy megtaláljuk azokat a tevékenységeket, amelyek segítenek oldani a stresszt. Ha nem foglalkozunk a stresszel, hanem homokba dugjuk a fejünket és úgy teszünk, mintha minden a legnagyobb rendben lenne, előbb vagy utóbb biztosan betegek leszünk. Kezdetben csak azt vesszük észre, hogy fáj a gyomrunk, szorít a mellkasunk vagy hogy folyton fejfájás kínoz minket. Ezek egytől egyig intő jelek, amelyeket mindenképpen érdemes komolyan venni, mert hosszú távon komoly betegséggé fejlődhetnek.

Egyre fiatalabb korban jelentkezik a szívroham

A tartósan fennálló stresszes állapot készenlétben tartja a szervezetet, ami hosszú távon nagyon megterhelő. Hiszen a stressz olyan inger, amelyet a szervezetünk veszélynek érzékel, ezért vészreakciót indít el: fokozódik a légzés, emelkedik a vérnyomás és beindul az adrenalin-termelés. Éppen ezért a fel nem dolgozott, levezetetlen feszültség idővel akár szívrohamot is okozhat, amely ma már egyre fiatalabb korban jelentkezik, különösen az állandó teljesítménykényszerben élőknél. A folytonos feszültségben élőket 34 százalékkal nagyobb eséllyel érintik szívkoszorúér-problémák, ki vannak téve a gyomorfekély veszélyének, illetve a vérnyomásuk is tartósan magas lehet. Kialakulhatnak alvászavarok is, hiszen ha feszültségben élünk, olyankor estére sem tudunk kikapcsolni, így a problémáink az éjszaka is tovább gyötörhetnek. Az álmatlanságban szenvedőknek gyengébb az immunrendszerük, figyelmetlenebbekké válnak, ezért gyakrabban okozhatnak baleseteket is. A tartósan fennálló stresszes állapot állandó készenlétben tartja a szervezetet, ami hosszú távon rendkívül megterhelő.

Ezeket a betegségeket okozhatja a tartós stressz

  • Pánikbetegség
  • Magas vérnyomás
  • Gyomorfekély
  • Asztma
  • Megnövekedett vércukorszint
  • Szív- és érrendszeri betegségek
  • Migrén
  • Pajzsmirigyproblémák
  • Autoimmun betegségek

Segíthetnek a gyógynövények

Bizonyos altatók és nyugtatók használata átmenetileg jó szolgálatot tehet, ám ezek tartós szedése akár függőséget is okozhat. Találjuk meg, hogyan tudnánk levezetni a feszültséget. Segíthetnek a gyógynövényes készítmények is, amelyek a szintetikus hatóanyagú tablettákkal ellentétben nem okoznak sem függőséget, sem hozzászokást.

Forrás: Phytotec Hungária
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához