Ezeket látta már?

Emlőrák után: az élet ugyanúgy mehet tovább!

Betegségek
2013. január 29. 12:06
Módosítva: 2016. november 28. 16:07

Különleges filmbemutatón jártunk... Múlt szombaton került sor az Apolka című film bemutatójára. Az eseményre az Egészségkalauz szerkesztői is meghívást kaptak. A film témája a mellrák és a vele kapcsolatos kérdések; diagnózis, kezelés, kiutak, párkapcsolat. Az esemény azonban több volt puszta filmvetítésnél.

Egy mellrák által érintett nő történetét ismerhetjük meg a filmből. Apolka a főszereplő mesél a betegsége megéléséről. Az ijesztő felfedezéstől kezdve – egy csomó a mellben, ami tegnap még nem volt ott – a diagnózison és a kezelésen át a visszatérésig a mindennapokhoz. Az eseményeket a férj és a gyerekek nézőpontjából is megismerhetjük.

apolka1-d000015A7f2a0ae951a28

Forrás: EgészségKalauz


A történet kibontakozásával párhuzamosan Prof. Dr. Kásler Miklós, az Országos Onkológiai Intézet főigazgatója beszél a betegségről, kezeléséről és arról ami a legfontosabb; a megelőzés és a szűrővizsgálatok.

"Az alkotás egyik központi problémája: a szexualitás és az emlőrák viszonya, a daganat és a mell eltávolítása utáni szexuális élet, az új helyzet elfogadása a partner részéről. Mindehhez remek színészeket sikerült megnyerni: Moór Marianna a főszereplő, férjét Koncz Gábor alakítja." – mondta Pozsgai Zsolt a film író-rendezője.

A film története

Apolka a hatvanas évei elején járó nő, negyven éves a házassága Gáborral, akivel hol külön élnek, hol együtt. Lánya és veje egy házban élnek vele, és megszokták, hogy Apolka néha eltűnik hosszabb időre, dolgozik, csavarog a világban. Egy nagytakarítás alkalmával azonban Apolka könyvespolcáról a földre hull egy onkológiai értesítő: "Az Ön szervezetében rákos daganatot találtunk. Kérem, fáradjon be az eltávolító műtét és a kezelés részleteinek egyeztetése végett!" Innen indul a történet: egy nem szokványos élethelyzet, amit meg kell oldani...

A film egyik legérdekesebb gondolata egy daganatos betegekkel foglalkozó klinikai szakpszichológustól hangzott el. A diagnózis tükröt tart elénk, melyben megláthatjuk önmagunkat és a környezetünket. Hogyan reagálnak, ki áll mellettünk, megmaradnak-e a barátok, mit szól a család, kibírja-e a párkapcsolat a próbatételt?

A főszereplő az önkéntes száműzetést választja, egy kis lakást bérel a klinika mellett és egyedül jár a kezelésekre.

Az élet nem tesz ránk több terhet, mint amit el tudunk viselni – szól a mondás. Valóban sokszor ilyen próbatétel kell ahhoz, hogy felfedezzük azt a hatalmas erőt önmagunkban, amely ezidáig rejtve volt. Hiszen a legfontosabb, nem összeroppanni, kétségbeesni, feladni, hanem küzdeni és szüntelenül bízni. Hinni az orvosokban, a gyógyulásban a kapcsolatainkban.

Természetesen sok kérdés felvetődik ilyenkor az emberben. A hétköznapi rohanásban figyelünk-e eléggé önmagunkra? Törődünk a testünkkel? Vagy inkább természetesnek vesszük, hogy az "kiszolgál" minket? És mi a helyzet az emberi kapcsolatokkal? Vannak-e igazi barátaink, mennyire szilárd a párkapcsolatunk?

A bemutató után rendhagyó divatbemutató következett. A 16 modell mindegyike sikeresen megküzdött az emlőrákkal. Gyönyörű estélyi ruhákat, fürdőruhákat és fehérneműket láthattunk, melyeket a modellekből áradó pozitív kisugárzás még inkább megszépített. A hölgyek öltözetét az ország 16 sikeres tervezője álmodta meg, többek között: Herczeg Zoli, Léber Barbara, Benes Anita, Makány Márta...

apolka2-d000015A89077e2263c67

Forrás: EgészségKalauz


Elismeréssel néztünk a modelleket, akik testileg-lelkileg remek formában voltak. A betegség nyoma pedig nem lesújtó árnyként látszott rajtuk, hanem a győztesek magabiztos kisugárzását kölcsönözve nekik. Őket látva senkiben sem marad kétség a felől, hogy az élet ugyanúgy folytatódhat a mellrák után. Vagy talán még gazdagabban...

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# Daganatos betegségek # emlőrák # pszichológia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés