Ezeket látta már?

Példamutató Kína: 600 millió vakcinát ad Dél-Afrikának ingyen

B.1.1.529, koronavírus, dél-afrikai mutáns, koronvírus, fertőzés, tüskefehérje

Az omikron a legjobb példa arra, hogy miért kell(ene) azzal is törődnünk, hogy más országokban is magas legyen az átoltottság.

Amióta a koronavírus elleni vakcinák megjelentek, egyre többet hallhatunk arról, hogy nem csupán egyéni szinten és egy-egy ország szintjén fontos a magas átoltottság, hanem globálisan is. Utóbbi azonban a mai napig nem valósult meg, a legjobb "példa" erre az Indiából indult delta variáns és most, a dél-afrikai omikron. Ugyanis addig, amíg a szegény országok átoltottsága alacsony, a koronavírus is nagymértékben képes mutálódni - ennek megelőzése miatt kellene az országoknak nagyobb mértékben segítséget nyújtani egymásnak. Dobson Szabolcs, gyógyszerengedélyeztetési szakértő is írt arról, hogy miért fontos az, hogy az átoltottság globális szinten kezeljük:

"Miközben teljesen másra figyelünk, Kína 1 milliárd saját vakcinát ígért az afrikai országoknak, köztük 600 millió adagot ingyen, a többit különböző kínai-afrikai közös vállalkozások révén. Ebben szerepel a vakcina-koncentrátum Kínából történő odaszállítása és helyi gyárakban való késztermékgyártása. Ezekről Xi Jinpin kínai elnök beszélt a Kína-Afrika Együttműködési Fórum 8. Miniszteri Konferenciájához intézett videóüzenetében tegnap (11. 29.).

Afrika lakosságának csak 6%-a van beoltva és mind a delta variáns Indiában, mind az omikron Dél-Afrikában jól mutatja, hogy az új variánsok legnagyobb valószínűséggel a rossz szocio-ökonómiai és egészségügyi-járványügyi állapotú régiókból indulnak útjukra.

Kínai szakértők máris a Nyugatot hibáztatják az omikron variánsért, mondván, hogy saját maguknak rezerválják az oltásokat és nem segítenek a szegény országoknak kellőképpen. Amúgy pedig, írja a Golbal Times, a kínai inaktivált vírus vakcina technológia jóval könnyebben adoptálható Afrikában, mind a sokkal drágább amerikai technológiák.

Egyébként Kína már régebb óta rendkívül aktívan hódít teret Afrikában gazdaságilag és politikailag is."

Olvasson tovább! Most jelentették be: a Pfizer vakcinája az omikron szupermutáns ellen is védhet

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához