Ezeket látta már?

Gyógyító erdők (kommentárunkkal)

Betegségek
2010. július 28. 09:45
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Dr. Eeva Karjalainen, a finn erdőkutató intézet szakértője szerint sokan ellazulunk és jól érezzük magunkat a természetben, de csak kevesen tudják, hogy a természet gyógyító hatását tudományos bizonyítékok is alátámasztják.

Az erdők és más természetes, zöld környezetek csökkentik a stresszt, javítják a kedélyállapotot, csökkentik a dühöt, illetve az agresszivitást és fokozzák az általános boldogság érzését. Az erdei séta ezen kívül az immunrendszerünket is erősíti azáltal, hogy növeli a ráksejteket elpusztító természetes ölősejtek aktivitását és számát.

boglarka-d00000AD08ba7e4375322

Forrás: Medipress


Kommentár: növénykémia

Csak egy rövid megjegyzés: természetesen igen számos az a gyógyszer, amely növényből származó hatóanyagot (esetleg is) tartalmaz.

A népgyógyászatnak óriási hagyománya van, ókori feljegyzésektől és tapasztalatoktól kezdődően. A gyógynövényekből, növényi drogokból szátmazó vegyületek tárháza óriási. Szinte minden gyógyszercsoportban megtalálhatóak igaz ez, ugyanígy a különféle belbetegségek, idegrendszeri és pszichés betegségek, fertőzések stb. kezelésére is.

Csak utalásképpen: a digitálisz a szív-érrendszeri, a vinpocetin és ginkgo származékok az agyi keringéssel kapcsolatos, az orbáncfű kivonatok pszichés betegségekben, vagy a taxánok a rákellenes kezelésben kerülnek alkalmazásra.

A természet kimeríthetetlen kincsestár, csak okosan kell tudnunk keresni - és találni benne...

(Dr. Székely G.)

Számos tanulmány kimutatta, hogy stresszes illetve nagy koncentrációt igénylő helyzetek után az emberek jobban regenerálódnak természetes, mint városias környezetben. A természet lágy ölén gyorsabban csökken a vérnyomás, a pulzusszám, az izomfeszültség és a stresszhormonok száma. A zöld környezetben a depresszió, a düh és az agresszivitás is csökken, a gyerekekben pedig enyhülnek a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar tünetei, amikor a természetben játszanak.

A mentális és érzelmi jólét mellett a leggyakoribb vényköteles gyógyszerek több mint a fele tartalmaz a természetből származó összetevőket: a petefészek- és az emlőrák ellen alkalmazott taxol-származékokat például a tiszafából nyerik, a fogszuvasodás elleni xylitolt pedig fakéregből vonják ki.

Dr. Karjalainen vezeti majd a 2010-es IUFRO Erdészeti Világkongresszus az erdők egészségügyi előnyeiről szóló ülését Szöulban. A szakértő szerint a zöld területek megóvása óriási jelentőséggel bír az emberek stresszmentesítésében és az egészségmegőrzésben. Pénzügyi előnnyel is jár, mivel javítja az emberek munkaképességét, és csökkenti az egészségügyi kiadásokat.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# általános egészségügyi téma # immunrendszeri betegségek # pszichológia # Stressz # terápia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés