Ezeket látta már?

Használjuk jól az orrcseppet, orrsprayt – szénanáthában is!

Betegségek
2012. augusztus 10. 15:11
Módosítva: 2016. május 25. 13:15

A nyári szénanátha okozta orrnyálkahártya-duzzanat csökkentésére számos orrcseppet vagy orrspray-t lehet használni. Lehet, sőt kell is, mivel segítségük nélkül nem tudunk rendesen lélegezni, illetve a váladék számos kellemetlenséget okozhat.

Az orrspray-k és az orrcseppek valóságos megváltást jelentenek, nem csak a náthával terhelt téli hónapokban, hanem a szénanáthás időszakban is. Segítségükkel a pollenallergiában szenvedők számára talán az egyik legkínzóbb problémán, az orrnyálkahártyák duzzanatából adódó orrduguláson kerekedhetünk felül. A patikákban számos ilyen készítmény kapható, a hagyományos orrcseppek mellett évekkel ezelőtt megjelentek az orrspray-k is. Mire kell figyelnünk ezeknél a készítményeknél? Cikkünkből ez is kiderül, de előbb nézzük, miért is hasznosak!

orr-200x300-d000013C503ba9e64016d

Forrás: Sajtóközlemény


Az orron keresztül vett levegő tisztul és párásodik, télen fel is melegszik. Ha az orrlégzés gátolt, akkor a szájon át lélegzünk, és így tisztítatlan, pollenekkel teli, száraz levegő jut a légútjainkba. Ez károsítja a nyálkahártyát, megzavarja az ott lévő sejtek működését. Ha valaki tartósan szájon át lélegzik, akkor az akár krónikus alsó légúti megbetegedéshez vezethet!

A gátolt orrlégzés miatt ugyanakkor az orrmelléküregek rosszul szellőznek, ezért visszatérő fejfájás, középfül-gyulladás, halláscsökkenés jelentkezhet, illetve a szaglószerv működése is károsodhat. Ugye érezhető, mennyivel jobban járunk, ha szabad légutakat biztosítunk? Ám a rendszeres orrfújás általában nem elég, érdemes lehet orrcseppet vagy orrsprayt is használni.

Csepp vagy spray?

Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy a hagyományos orrcseppek helyett az orrspray-k korszerűbb megoldást képviselnek. Valóban így van ez? Nos, a válasz egyértelmű igen! A hatóanyagot tartalmazó oldatot a spray-k szórófeje finom cseppekké porlasztja, amelyek így az orrüreg belsejébe is eljutnak, még olyan helyekre is, ahová a orrcsepp nem. Így csökken a nyálkahártya irritációja is, hiszen az oldat egyenletesen oszlik szét.

A spray-k használata ráadásul kényelmesebb is, mert nem kell lefeküdni, vagy hosszú percekre oldalra hajtani a fejünket a hatás kifejlődéséhez: akár ülve vagy állva is használhatjuk. Abban is biztosak lehetünk, hogy minden egyes spricceléssel pontosan ugyanannyi hatóanyag jut a helyére, nem úgy, mint a pontatlan cseppentőknél - így biztosabban nem okozunk problémát az érzékeny nyálkahártyának. Végül, de nem utolsósorban az ilyen adagolási módszer jóval gazdaságosabb is.

packshot-buborekokkal-200x268-d000013C6887fbc4ffad6

Forrás: Sajtóközlemény


Az érszűkítő hatású orrspray-k közül a Rhinospray plus hatása néhány perc alatt kialakul, és tartósan fennáll. Használatával jól uralható az éjszakai orrdugulás és megelőzhetők az orrmelléküregek elzáródása miatt jelentkező szövődmények. Emellett a hozzáadott mentol, eukaliptuszolaj és kámfor kényeztetik az orrot és friss, tiszta és hűs érzést biztosítanak.

Speciális szórófejének köszönhetően a Rhinospray plus hatóanyaga a nyálkahártya kiterjedt területére jut el, egyenletes koncentrációban és mindig azonos adagokban. Emellett nem folyik le a garatba, és nem csöpög ki az orrból, használata pedig kényelmes, ugyanis lefekvés nélkül is alkalmazható. A Rhinospray plus 2005 óta Magyarország vezető orrspray-je. *

*IMS sell-in darabeladás, tekintve 2005-2011.

A Rhinospray plus recept nélkül kapható tramazolin hatóanyagú gyógyszer.

A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el

a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Sajtóközlemény
# allergia # Életmód # szénanátha

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés