Ezeket látta már?

Szponzorált tartalom

Így előzhető meg az aranyér

Betegségek
2021. június 04. 09:29
shutterstock 1676928094

Ha aranyerünk van, akkor a legrosszabb, amit tehetünk, ha halogatjuk a kezelést és nem foglalkozunk a problémával. Mindig kezeljük időben a kellemetlen panaszokat, ám azért is sokat tehetünk, hogy megelőzzük az aranyér kialakulását!

Az aranyér egy gyakori, civilizációs betegség, amit az emberek 50 százaléka legalább egyszer megtapasztal az élete során. Ennek a nyavalyának a kiújulása ellen magunk is sokat tehetünk, ha megszabadulunk azoktól a szokásainktól, amelyek az aranyér kialakulását elősegíthetik.

Mindig figyeljünk a táplálkozásra

Ha hajlamosak vagyunk a betegségre, mindenképpen figyeljünk a táplálkozásunkra, ugyanis az aranyér szempontjából fontos, hogy mit eszünk. A rostszegény, finomított szénhidrátot tartalmazó ételek elősegítik a székrekedés kialakulását, amely az aranyér egyik elsődleges okozójának számít. Részesítsük inkább előnyben a rostban gazdag élelmiszereket, az olajos magvakat, csírákat, zöldségeket és gyümölcsöket, valamint kerüljük a szorulást okozó ételeket, mint például a kakaót, az étcsokoládét és a banánt. A finomított lisztből készült pékáru helyett inkább válasszuk a teljes kiőrlésűt. Ám a táplálkozás mellett a folyadékfogyasztásra is érdemes nagyon figyelnünk: igyunk meg naponta legalább 2 liter folyadékot, ez ugyanis a székrekedés egyik legjobb ellenszere.

Akkor menjünk, amikor szükség van rá

Bár előfordulhatnak kivételes helyzetek, ha tehetjük, ne álljunk ellen a sürgető kényszernek. Amikor visszatartjuk a székletet, akkor nagyobb nyomás nehezedik a záróizmokra, ami hozzájárul az aranyeresség kialakulásához. Nem tesz jót az sem, ha túl hosszú ideig ücsörgünk a vécén. Ha úgy érezzük, hogy csak fájdalmasan és nehezen tudunk megszabadulni a széklettől, akkor rakjunk egy sámlit a lábunk alá, így megváltozik a testhelyzetünk és könnyebbé válik a székletürítés.

Mozogjunk minél többet

Ha tehetjük, mozogjunk minél többet! Az aktív életmód serkenti a vérkeringést és az anyagcserét, illetve jó hatással van a hormonrendszerre és megmozgatja a belső szerveket. Ha hajlamosak vagyunk az aranyérre, egyáltalán nem mindegy, hogy milyen mozgásformát űzünk. Ne válasszunk olyan sportot, amelynek során nagy a végbéltájra és a gátra nehezedő nyomás, és soha ne erőltessük meg magunkat. Ha fogyni vágyunk, ne emelgessünk hirtelen nagy súlyokat a konditeremben, inkább kocogjunk kényelmesen. Idővel érezni fogjuk a rendszeres testedzés jótékony hatását.

Ami mindig legyen a házi patikában

Minden életmódbeli változtatás ellenére előfordulhat, hogy kiújul az aranyér. Ez a betegség kezdetben otthon is kezelhető, ám fontos, hogy gyorsan cselekedjünk, mert az elhanyagolt aranyér miatt műtétre is szükség lehet. Legyen a házi patikánkban olyan kúp és kenőcs, amely csökkenti a panaszok intenzitását.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Phytotec Hungária
# aranyér # aranyér tünetei # aranyér kezelése # aranyér ellen # proktis

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés