Ezeket látta már?

Frontérzékeny, és a feje is fáj? Így enyhítheti a panaszait!

front, fronthatás, fejfájás, migrén, melegfront, hidegfront

Mit tegyünk, ha frontérzékenyek vagyunk? Ez az orvosszakértő válasza.

Erősödő reumatikus és ízületi fájdalmak, fejfájás, asztmás rohamok, levertség, ingerlékenység, alvászavar – rengetegen szenvednek a különféle időjárási frontok hatásaitól. Dr. Szigeti József belgyógyász, az Anna Egészségpont orvosszakértője ad tanácsokat a tünetek enyhítésére.

Melegfront és hidegfront: ez a különbség

A front a hideg és meleg légtömegek határán kialakult légköri képződmény. Ha melegfront közeleg, a hőmérséklet emelkedni kezd, nő a levegő páratartalma, a légnyomás pedig csökken. Hidegfront esetén pedig a hőmérséklet csökken, a légnyomás emelkedik és megerősödik a szél. E környezeti változások szervezetünkre is hatással vannak.

Ezek a fejfájás okai - mutassa hol fáj, megmondjuk, mi a baja - kattintson!

„Erősödhetnek a reumatikus és ízületi fájdalmak, fejfájás, migrén jelentkezhet. A frontok okozhatnak asztmás rohamokat, gyomor-, epe- és vesegörcsöket, mellkasi panaszokat is. Sokan tapasztalnak ilyenkor levertséget, ingerlékenységet, nyugtalanságot, alvászavart, a reflexek lassulását, a koncentrálóképesség csökkenését”

– összegzi Dr. Szigeti József belgyógyász, az Anna Egészségpont szakértője.

Praktikák a fronthatások enyhítésére

A szakember figyelmeztet: a frontérzékenyeknek komolyan kell venniük az időjárás változásait. „Az idősek, a gyermekek, a várandós nők és a krónikus betegségekben szenvedők a leginkább érintettek. Aki túlhajszolt, stresszes életet él, keveset mozog és egészségtelenül táplálkozik, nagyobb eséllyel lesz érzékeny a frontokra” – hangsúlyozza a belgyógyász.

1. Ha esik, ha fúj: mozogjunk!

Legyen meleg vagy hideg, szél vagy eső, egy kis sétát mindig iktassunk be! Segít hozzászoktatni szervezetünket a különféle időjárási viszonyokhoz.

2. Sok folyadék, sok gyümölcs, sok zöldség

Fokozzuk a napi folyadékbevitelünket, legalább napi 2-3 litert igyunk. Válasszunk könnyen emészthető, rostdús ételeket, például zöldségeket és gyümölcsöket, amelyek vitaminokban és ásványi anyagokban gazdagok. A C- és a B-vitamin, a cink és a magnézium különösen hasznos ilyenkor. Egyes gyógyteák (például rozmaring, citromfű, orbáncfű) fogyasztása is segíthet.

3. Vérpezsdítő ötletek a jobb keringésért

A hideg-meleg vizes zuhany vagy a szauna segíthet a vérkeringés serkentésében. Napközben akár többször is szellőztessünk, hogy friss levegőhöz jussunk. Különösen fontos, hogy a sejtek oxigénellátását is fokozzuk ilyenkor, például oxigénterápia segítségével. Ez különösen kimerültség, koncentrációs zavarok, alvászavarok, lehangoltság, erős szellemi túlterheltség esetén hasznos.

4. Búcsú a negatív stressztől

A kevesebb negatív stressz, a jobb közérzet minden betegség és rosszullét legyőzésének kulcsa. Több hatékony stresszoldó módszer is létezik, a rendszeres testmozgástól a különböző relaxációs- és jógagyakorlatokon át az aromaterápiákig, masszázsokig. Mindenki válassza azt, ami számára a leghatékonyabb – a lényeg, hogy használjon!

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Egyik pillanatról a másikra elkezdett hasogatni a feje? Itt a lista, mi okozhatja!

Mi a Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

#migrén

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához