Ezeket látta már?

A piros tányértól a hatékony fogyásig

Dietetika
2012. január 19. 10:09
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Azok, akik piros színű tányérból esznek, egy felmérés szerint akár 40 százalékkal is kevesebb ételt fogyasztanak. Sőt ez trükk az alkoholos italok esetében is működhet: csak használjunk piros poharat és máris kevesebbet iszunk.

Egy német és svájci tudósokból álló kutatócsoport szerint ugyanis a piros szín veszélyt jelez, ami az étkezések vagy az alkohol fogyasztás során megálljt parancsolhat az agynak. A kutatók szerint ezért a piros szín alkalmazása sokat segíthet a fogyókúrázóknak, vagy az alkoholproblémákkal küzdőknek.

piros-tanyer-d0000123894693373732a

Forrás: Medipress


A kutatás során 41 férfi hallgatót kértek meg arra, hogy piros vagy kék csészékből igyanak teát. Érdekes módon az önkéntesek 44 százalékkal kevesebbet fogyasztottak a piros csészékből. Hasonló eredményeket hozott a második kísérlet is, amikor 109 embert kértek fel, hogy fehér, kék vagy piros tányérból egyenek.

A kutatók szerint az eredmények alapján a kormány több piros színt használhatna: az egészségtelen ételeket például piros csomagolással árulhatnák a boltok polcain. Sőt, a kocsmákban is használhatnának több piros színt a túlzott alkoholfogyasztás elkerülése érdekében.

A szerkesztő hozzászól

Persze egyszerű lenne minden problémát színdinamikai alapon megoldani... de az kétségtelen, hogy bizonyos színek és bizonyos élethelyzetek összefüggése egészen nyilvánvaló (gondoljunk a tűzoltókra, a kórházi műtőkre, vagy pl. a ravatalozókra, vagy akár a rosszlányos negyedek színeire).

Egy lakás kellemes vagy kellemetlen hangulatát, érzetét is nagyban befolyásolhatják a bútorok, berendezési tárgyak színei és azok összhangja.

Lehet, hogy a piros szín ilyen tekintetben riasztó, de ezt azért alaposabban meg kellene vizsgálni, sokféle típusú kontroll mellett, nagyszámú egyeden is.

"A piros szín valamilyen ősi riasztáshoz köthető" -jegyezte meg Ursula Arens, a Brit Dietetikusok Szövetségének szóvivője. A tanulmány az Appetite folyóiratban jelent meg.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# diéta # életmód

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés