Ezeket látta már?

Praktikus dolog: barátságos baktérium a felmosófolyadékban

Életmódorvoslás
2011. szeptember 27. 12:27
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Vegyszerek alkalmazása helyett a kutatók inkább a "jó baktérium" segítségével próbálják megtisztítani a kórházakat azoktól a kórokozóktól, amelyek minden tizedik pácienst megfertőznek az intézményekben.

Az alapelv a probiotikumos italokhoz és tablettákhoz hasonló, amelyek a "jó" baktérium segítségével győzik le a "rosszat". Az új tisztító folyadék ilyen jó baktériumot tartalmaz, amely ezredére csökkenti a kórokozók számát.

kesztyu-mutet-d00000EE67f9f96f14b2b

Forrás: MTI


A felfedezést a Bournemouthban tartott Gyulladásmegelőzési Konferencián tették közzé. A kísérleteket tíz forgalmas londoni rendelőben végezték, amelyeket először hagyományos szerekkel tisztítottak, majd három héten keresztül az új találmánnyal tartottak rendben. A tapasztalatok azt mutatták, hogy a jó baktérium még akkor is pusztította a károsakat, amikor már régen befejezték a takarítást. Emellett az olyan kórokozók, mint a Staphylococcus teljesen felszívódtak.

A Chemzyme Plus névre keresztelt szer gyakorlatilag felfalja a rossz baktériumokat. A B. subtilis nevű baktérium régóta használatos állatok hasmenésének kezelésére, és valószínű, hogy embereken is hatékony lehet. A szer egyik fejlesztője Sean Derrig mikrobiológus így magyarázta a folyamatot: "Miután a barátságos baktérium elvégezte a feladatát, hibernálódik, és csírává fejlődik vissza. Ha azonban a kórokozó újra feltűnik, ő is aktivizálódik, és elpusztítja. Mivel a rossz baktérium így hamar eltűnik, nincs ideje terjedni és mutálódni."

A terméket az MRSA és hasonló szuperbaktériumok ellen is tesztelik. Szakértők szerint azonban még további vizsgálatok szükségesek annak megítéléséhez, hogy valójában mennyire hatékony a szer.

Időközben egy másik hasonló termék is napvilágot látott. Kifejlesztője, Tom Pellereau, egy brit tévéshow-ban mutatta be találmányát. Terméke a C.difficile nevű baktérium ellen véd, amely évente több ezer ember haláláért felelős.

A fejlesztők a hipoklórsav nevű vegyület erejét hasznosították, amelyeket a falósejteknek nevezett vérsejtek állítanak elő az emberi szervezetben. Azt eddig is sejtették, hogy a hipoklórsav hatékony lehet, ám az emberi szervezeten kívül eddig laboratóriumi körülmények között is csupán néhány órán át lehetett megtartani. Most azonban, úgy tűnik, megtalálták a megoldást: nem stabilizátort adnak hozzá, hanem kivonnak belőle bizonyos anyagokat, így segítenek megóvni az állagát.

Az antibiotikummal ellentétben a hipoklórsavnak nem áll ellen semmilyen baktérium, és 15 perc alatt kifejti a hatását.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# életmód # fertőző betegségek # környezetvédelem # terápia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés