Ezeket látta már?

Egyszerű tippek a hatékony edzéshez

Testmozgás
2016. április 20. 12:09
Módosítva: 2016. november 08. 19:29
images-14_0

Mi a teendő, amikor a jól bevált edzésprogram már nem működik? Az edzés során elért platószakasz a szervezetünk jelzése lehet arra, hogy eljött az idő a változtatásra, vagy hogy rosszul dolgozunk a fejlődésért.

Marshall Roy, a New York-i Equinox konditeremlánc egyik személyi edzője elmondta, hogy a plató az a szakasz, amikor nem fejlődünk. Ez persze nem egyenlő a halálos ítélettel, és nem is feltétlenül rossz. Egyszerűen egyfajta visszajelzés a testünktől arra vonatkozóan, hogy amit teszünk, már nem válik be.

no-sport-melltarto-d00000D6742ae7cae7945

Forrás: Medipress


Az emberi test Roy szerint olyan erőssé és szívóssá képes válni, amilyenné edzik. Ha tehát pontosan ugyanazokat a gyakorlatokat végeztetjük vele, egy idő után nem fejlődik tovább.

Például ha egy nő fogyni szeretne, eljár Pilates edzésre néhány hónapig, és megtapasztalja a kívánt eredményt. Ezután azonban leáll a fejlődés. Ilyen elérkezett az ideje, hogy elkezdje az erőedzést, vagy az úszást.

Roy úgy véli, a stagnáló szakaszok elkerülésének legjobb módja az, ha hosszútávú, célorientált tervet dolgozunk ki. A többség túl könnyen hagyja abba a kialakított edzésprogramokat azért, hogy nekiálljanak a legújabb divatnak, vagy valamelyik hírességet utánozzák. Az edző azt javasolja, hogy kövessünk egy programot legalább nyolc, de lehetőleg tizenhat hétig, hogy a testünk alkalmazkodhasson hozzá.

Ráadásul a természethez hasonlóan az edzésben is minden ciklikusan zajlik. A fejlődésnek is megvan az ideje, ahogyan a regenerálódásnak és a fenntartásnak is. "Ha például az ügyfelem könyvelő, nem fogok kemény edzést tervezni az adóbevallások idejére. A nyár pedig a tanárok számára a legjobb időszak a nagyobb fejlődésre" – mondja Roy.

Shirley Archer fitnesz szakértő szerint akármilyen edzést végzünk, a stagnáló szakaszok elkerülhetetlen részét képezik a programnak. Testünk alkalmazkodik a vele szemben támasztott követelményekhez, ez pedig irányítja az edzést.

Testünk alkalmazkodik ahhoz, amit végzünk, és idővel egyre hatékonyabbá válik, egyre kevesebb energiára lesz szüksége ugyanannak a tevékenységnek az elvégzéséhez.

Archer azt javasolja, hogy tegyük változatossá az edzést. A szakértő azt vallja, hogy ha az elménk unatkozik, a testünk is unatkozni fog, ezért törekedjünk a változatosságra.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# diéta # életmód # Testmozgás

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés