Ezeket látta már?

3 termálfürdő Pest megyében, ahol a felnőtt napijegy még 2000 Ft-ba sem kerül

gyógyvíz, termálvíz, kén, gyógyhatás

Mindegyikben van gyógyvíz, és a felnőtt napi belépő kevesebb, mint 2000 Ft.

Néhány éve még az 1000 Ft-os belépőjegy számított olcsónak, ma már a 2000 Ft-os, főleg ha olyan helyen szeretnénk fürdeni, ahol gyógyvizes medence is van. A termalonline.hu gyűjtéséből kiderül, hogy Pest megyében az alábbi 3 termálfürdő megfelel a kritériumoknak, ráadásul egyik hangulatosabb, mint a másik.

Albertirsa strandfürdő

A Pest megyei kisvárosban 1986 óta üzemel termálstrand, amelynek vize 1990-ban kapta meg a gyógyvíz elismerést. Az Albertirsa Strandfürdő három gyógy-, egy úszó- és egy gyermekmedencével várja a fürdőzőket a nyári hónapokban. A napi belépő a felnőtteknek 1900 Ft-ba, míg a gyerekeknek és a nyugdíjasoknak 1400 Ft-ba kerül.

Nagykátai Gyógy-és Strandfürdő

A Nagykátai Gyógy-és Strandfürdő 1998-ban nyitott, amely vizét 2002-ben nyilvánították gyógyvíznek. 2012-ben pedig átadtak egy fedett fürdőrészt is. A felnőtt strandbelépőért itt is 1900 Ft-ot kell fizetni, ha azonban használnánk a fedett részt is, akkor 2800 Ft-ot.

Tápiószentmártoni Gyógy-és Strandfürdő

Ez a fürdő Pest megye legolcsóbb gyógyvizes termálfürdője. A tápiószentmártoni termálvíz 2004-ben kapta meg a gyógyvíz elismerést. A strandfürdőn 4 medence várja a látogatókat a nyári hónapokban. A felnőtt napijegy 1500 Ft-ba kerül. A 3-18 éveseknek és a 65 éven felülieknek pedig csak 1000 Ft-ot kell fizetniük.

Így hat a gyógyvíz a szervezetre

Felszívódik a bőrön keresztül

Ezt talán nehéz elképzelni, de tény, hogy a gyógyvizek egyes alkotórészei – például a kén – képesek bejutni a szervezetbe a bőrön keresztül is. (Sőt, ilyen az szén-dioxid is, amit “szárazfürdőknél” azaz az úgynevezett mofettánál is alkalmaznak). A gyógyvizes kezelések ezért azoknak is jó megoldást jelenthetnek, akiknek az emésztőrendszeréből valamilyen betegség miatt kevésbé hatékonyan szívódnak fel az ásványi anyagok.

Belélegezve

A légutak nyálkahártyán keresztül is jó néhány alkotórész képes felszívódni. Ilyen például a radon, amely – többek között – a Hévízi-tóban is megtalálható. A légutakon keresztül felszívódó anyagok közé sorolható a jód is (az Igalon és Hajdúszoboszlón feltörő víznek is jelentős a jódtartalma), de ebbe a körbe tartozik az előbb említett kén is, ami belélegezve értágító hatással bír.

Ivókúra formájában

A kénes, a jódos vizek közül sok alkalmazható ebben a formában, ilyenkor a bélcsatornából jut be a szervezetbe az adott ásványi anyag. Jó néhány gyógyvizet palackoznak is, de például a radonos vizeket nem érdemes ilyen módon forgalomba hozni, ugyanis ez az összetevő néhány nap alatt elbomlik.

Olvasson tovább! Aranyér: ezekre külön figyeljen a nyaralása alatt!

Fizikai hatások

Nem lebecsülendők a gyógyvizek fizikai hatásai sem. Ide tartozik a víz hőfoka, a felhajtóereje, vagy éppen a masszírozó hatása.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben is!

Forrás: Termalonline/EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához