Ezeket látta már?

Friss koronavírus hírek ma

Koronavírus: ez a fajta immunitás védhet a legjobban az új variánsoktól

omikron, koronavírus, BA.2, variáns

A szuperimmunitással rendelkező emberek oltás nélkül is védettek lehetnek a koronavírussal szemben.

A szuperimmunitás vizsgálata segíthet választ adni arra a kérdésre, hogy egyesek miért betegszenek meg súlyosabban - írja a Bloomberg cikke alapján a Portfólió.

A témával a pandémia első hulláma alatt Leo Swadling, a Londoni Egyetem immunológusa foglalkozott. "Különösen azok az emberek érdekeltek minket, akik ki vannak téve a vírusnak, de még az előtt győzi le a szervezetük a covidot, hogy az kimutatható szintre szaporodhatna, és antitestválaszt váltana ki. Ez segíthet jobban megérteni, hogy milyen immunitás véd a legjobban az újrafertőződéssel szemben" - mondta az immunológus

Swadling és kollégiái 2021 novemberében a Nature folyóiratban publikáltak egy tanulmányt, amelyben a világjárvány első hulláma alatt az Egyesült Királyságban dolgozó egészségügyi dolgozók egy csoportját vizsgálták.

A kutatásokból kiderült, hogy a koronavírusnak kitett egészségügyi dolgozók egy részénél a szervezet gyorsan reagált a covidra, és még az antitestek termelődése előtt megszabadult a vírustól. Ezeknek az embereknek a védettsége egy korábbi, másfajta koronavírus-fertőzésből (például megfázás) származott. A T-sejtjeik felismerték a koronavírus genetikai elemeit, és a szervezetük megtámadta a vírust, anélkül hogy új, specifikus antitesteket termelt volna.

Swadling szerint míg a vakcinák és a kimutatható Covid-19-fertőzés által termelt T-sejtek a vírus gyakran mutálódó tüskefehérjéjét célozzák meg, addig az egészségügyi dolgozóknál kimutatott T-sejtek a koronavírus belsejét támadják.

Önterjedő vakcinákat fejlesztenek - olvasson tovább!

Az immunológus szerint a felfedezés nagyon fontos lehet az covid elleni oltások fejlesztésében, hiszen ezek a T-sejtek a vírus belsejét veszik célba, amely a tüskefehérjéhez képest kevésbé mutálódik, így hatékonyabb védelmet nyújthat az újonnan megjelenő variánsokkal szemben. Swadling hozzátette, hogy a T-sejtek nagyon hosszú életűek, így elképzelhető, hogy egy ilyen típusú oltásnál nem lesz majd szükség emlékeztető vakcinákra.

Forrás: Portfólió
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához