Ezeket látta már?

Gyógyír lehet a meggymagból?!

Betegségek
2010. május 24. 08:31
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Egy meggymag, meg még egy meggymag = gyógyszer! A meggymag gyógyír lehet bőrszárazságra, bőrviszketésre és akár ránctalanításra is - derült ki magyar kutatásokból.

Magyarországon, a Debreceni Egyetemen végeznek nemzetközi szempontból is figyelemre méltó kutatásokat a növényi eredetű hatóanyagok gyógyászati alkalmazásával. A meggymag nem olajos részének komponensei javítják a szívműködést, az antioxidáns és keringést javító összetevőik révén növelik a bőr vérellátását és gátolják a bőr öregedését. A meggymag-olaj komponensei erősítik a bőr ereiben és a vénákban a vér keringését, erősítik és rugalmasabbá teszik a bőrt.

A legújabb kutatási eredményekről Dr. Tósaki Árpád, a Debreceni Egyetem Gyógyszerhatástani Tanszék vezetője tájékoztatta a Napidoktort.

Az általunk vizsgált növényi hatóanyagok: meggymag kivonat, Ginkgo biloba (kínai páfrányfenyő) kivonat, pálmaolaj, vörösbor kivonat stb. mérgező hatása nem jelentős, biztonsággal alkalmazhatóak, és természetes eredetük miatt mellékhatásokat sem sikerült kimutatnunk állatkísérleteinkben egészen 2000 mg/kg dózistartományig.

Az általunk vizsgált növényi kivonatok a szív-érrendszeri és idegrendszeri betegségek kezelésére, pontosabban azok előrehaladásainak megakadályozására kiválóan alkalmasak. A betegségek megelőzése tíz-tizenötször kevesebb költséget igényel, mint egy már kialakult betegség gyógyítása.

A debreceni kutatások fő célja a szív-és érrendszer betegségeinek gyógyítása és a gyógyszerek hatásmechanizmusainak vizsgálata. Számos szintetikus és növényi kivonat hatásait elemezték az elmúlt időszakban, s az alapkutatásaik eredményeit összekötötték az alkalmazott kutatásokkal, és szabadalmakon keresztül a termékek forgalomba hozatalával.

A magyar kutatók célja, hogy a következő években a meggymag belső (csonthéj eltávolítása után fennmaradó) részéből előállított kapszulát a fogyasztók számára elérhetővé tegyék.

Információ: Debreceni Egyetem

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Napidoktor
# diéta # gyógyszer # szív- érrendszeri betegségek # terápia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés