Ezeket látta már?

Jó hírek, rossz hírek - idősek, fiatalok...

Betegségek
2010. szeptember 15. 12:21
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Az idősebb emberek inkább a negatív híreket olvassák el a fiatalokról, talán mert ettől jobban érzik magukat, nagyobb lesz az önérzetük; ugyanakkor a fiatalokat nem vonzották az öregekről, vagy más korcsoportokról szóló negatív hírek - mutatja egy új tanulmány.

- Összességében az eredmények azt sugallják, hogy mi nem csak a semleges feldolgozói vagyunk az információnak – több előítéletünk is szerepet játszik a választásban - mondta el a cikk szerzője, Silvia Knobloch-Westerwick, az Ohio Állami Egyetem kommunikáció professzora.

fiatalok-280x200-d000007FE04718de9e3b4

Forrás: Medipress


A kutatók 178, 18-30 év közötti német fiatalt és 98, 50-65 év közötti időst kértek fel hírek olvasására az interneten. A résztvevők kiválaszthatták, melyik történetekre voltak kíváncsiak. A kutatók azt vizsgálták, hogy a résztvevők melyik híreket részesítik előnyben: egy nem hírességgel történt rossz dolgot (például egy vétkes gondatlansági per elvesztése) vagy valamilyen jó dolgot leíró hírt.

Az eredmények a Journal of Communication folyóirat szeptemberi számában jelentek meg.

Amikor az idősek a korukbeliekről szóló cikkeket találtak, nem részesítették előnyben a negatív vagy pozitív történeteket. A társadalom az idős embereket alsóbbrendűnek állítja be a fiatalabbaknál, magyarázta Knobloch-Westerwick. Ha az idősek a negatív híreket keresik, talán segít, hogy jobban érezzék magukat. Minden ember szeretni azt gondolni, hogy valamiben jobb másnál – tetszhet neki, ha olyan információt talál, ami ezt igazolja.

Ez megmagyarázhatja, hogy miért növekedett az idősek önérzete, amikor fiatalokról szóló negatív híreket olvastak.

A Kaliforniai Egyetemen a boldogságot tanulmányozó Sonja Lyubomirsky filozófiaprofesszor véleménye szerint a tanulmány ütközik azzal a kutatással, mely szerint a boldog emberek nem hasonlítják össze magukat a náluk rosszabbakkal.

- Boldognak érzik magukat, így nincs rá szükségük, Ez olyan, mintha lealacsonyítanánk valakit azért, hogy mi jobban érezhessük magunkat - tette hozzá Lyubomirsky.

Mit mutat ez a kutatás? Segít rávilágítani arra, ahogyan az emberek meghozzák a döntéseiket azzal kapcsolatban, amit elolvasnának - mondta Knobloch-Westerwick. - Véleményünk szerint az emberek racionálisak és próbálnak lépést tartani az eseményekkel. Sok más tényező is szerepet játszik. Szeretjük például jól teljesítőnek látni a saját csoportunkat és ebből nyerünk ösztönzést magunknak. -

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# általános egészségügyi téma # életmód # pszichológia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés