Ezeket látta már?

Biciklivel a munkába = plusz öt év élet!

Testmozgás
2011. szeptember 12. 11:46
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Akár öt évvel is meghosszabbíthatjuk az életünket, ha kerékpárral járunk a munkahelyükre, de csak akkor, ha keményen pedálozunk (és elkerüljük a baleseteket). Egy új dán tanulmány szerint az egészségmegőrzés szempontjából nem az számít, hogy mennyit kerékpározunk, hanem hogy milyen intenzitással tekerünk.

A dániai kerékpárosok körében végzett felmérésből az derült ki, hogy a nagy intenzitással pedálozó férfiak 5,3 évvel, míg a közepes intenzitással tekerők 2,9 évvel éltek tovább, mint azok, akik lassan kerékpároztak. A nők esetében az intenzíven pedálozók 3,9 évvel, a közepes intenzitással tekerők pedig 2,2 évvel éltek hosszabb életet, mint a lassú kerékpárosok. A tanulmány Peter Schnor professzor, az Európai Kardiológiai Társaság munkatársa vezetésével készült.

testmozgas-rak-bicikli-280-d000005E634b3304a1e45

Forrás: Medipress


Az Európai Kardiológiai Társaság párizsi konferenciáján bemutatott tanulmány olyan faktorokat is figyelembe vett a vizsgálatok során, mint a vizsgált személyek egyéb sporttevékenységei, a testtömeg index, az alkoholfogyasztási és dohányzási szokások, valamint a vérnyomás.

"Leginkább azoknak a kerékpárosoknak van esélyük a szívbetegségből bekövetkező korai halál elkerülésére, akik naponta nem több mint egy órát kerékpároznak, de azt intenzív tempóban teszik. Az ő esetükben akár 82%-kal is csökkenhet a korai halál valószínűsége", mondta Schnor professzor.

A tanulmányban 21 és 90 év közötti koppenhágai lakosokat vizsgáltak a kutatók, ugyanis Dánia fővárosában a lakosság egyharmada rendszeresen, minden nap kerékpárral közlekedik a munkahelyére. Schnor szerint természetesen nem várható el egy 80 éves embertől, hogy olyan gyorsan tekerjen, mint egy huszonéves, tehát mindenkinek a saját képességeihez mérten kell kezelni a pedálozás intenzitását.

Peter Schnor szerint tehát nem a testedzés időtartama, hanem sokkal inkább az intenzitása számít az egészség megőrzése szempontjából.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# Mozgásszervi betegségek # sport # szív- érrendszeri betegségek # Testmozgás

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés