Ezeket látta már?

Test, szellem és lélek (holisztika)

Életmódorvoslás
2010. június 23. 12:43
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Többek vagyunk, mint hús és vér, ugye? A természetgyógyászok hajlanak afelé, sőt vallják, hogy az ember több, mint fizikai anyag: test, szellem és lélek alkotja, szerves egészként. Ezt az elgondolást nevezzük holisztikus filozófiának, ami sok – talán az összes- természetgyógyászati módszer alapját képezi.

A holisztikus szemléletet valló gyógyítók, segítők alapfilozófiája az, hogy egy emberi lény egészsége, jólléte e hármas egység egyensúlyán, tökéletes, harmonikus működésén áll vagy bukik, egyszerűsítve minden a fejben dől el.

jinjang-d000009CE48ddbf0ea8f9

Forrás: Napidoktor


Azt a legtöbben belátjuk, hogy rossz életvezetési szokásaink, a stressz, munkahelyi gondok, és millió más életkörülmény lehet negatív hatással egészségünkre. Még összetettebben, mint azt gondolnánk: egyre többen foglalkoznak vele, milyen lelki okai lehetnek fizikai betegségeinknek.

Ami itt nálunk, az európai kultúrákban csak most kezd teret nyerni, az az ősi, keleti életfilozófiák, mint pl. a taoizmus alapja: Kínában például az embert anyag-szellem-energia egységeként kezelik.

A taoizmus azt állítja, hogy a betegségek abból erednek, ha valahol megbomlik az egyensúly ( az egyensúly szintén kulcsszó, gondoljunk a jinre és a jangra!), energiahiány, vagy energiatöbblet jelentkezik. Egész gyógyítási rendszerük az energián alapul, ezért masszírozzák, stimulálják az akupresszőrök. Indiában pedig az ajurvéda a gyógyítás alapja: ennek a szónak már a fordítása is beszédes: " az élet tudománya". Innen következtethetünk arra, hogy az ajurvéda bőven szolgál életvezetési útmutatásokkal is.

A holisztikus szemléletnek vannak gyökerei az európai gyógyítási kultúrában is: Hippokratesz, Galenos, Paracelsus szintén ötvözte az anatómiát, az anyagot és a filozófiát, azaz a láthatatlant...

Az eredeti cikk itt olvasható:

Szerző: Kiss Katalin

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Napidoktor
# életmód # pszichológia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés