Ezeket látta már?

A fiatalkori edzés csökkenti a későbbi elhízást!

Testmozgás
2010. december 19. 15:06
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Főleg a nőkre igaz, hogy ha fiatalon sportos életet élnek, idősebb korukban kevesebb gondjuk lesz a megnövekedett hasukkal – amivel a lustábbak komolyan küzdenek.

Heti 150 perc erőteljes mozgás – pl. futás, kosárlabda vagy akár rendszeres házimunka – kell ahhoz, hogy később sem legyen gondunk a súlyunkkal – állítja a Journal of the American Medical Association december 15-i számában megjelent tanulmány. Az Amerikai Egészségügyi Szolgálat is ennyi fizikai aktivitást ajánl.

edzoterem-d00000B02f5b7a5d80399

Forrás: MTI


"Ekkora mennyiséghez könnyű hozzászokni, és akár évtizedekig az életünk része lehet" – állítja Dr. Arlene L. Hankinson, a 20 évig tartó kutatás vezetője. "Fontos fiatalon kezdeni, de ez nem azt jelenti, hogy későb nem lehet váltani. Az viszont igaz, hogy középkorúan már nehezebb megszabadulni a felelsleges kilóktól." A legtöbb esetben azért mozgunk, hogy fogyjunk, pedig ugyanilyen fontos szempont az is, hogy megakadályozzuk a későbbi elhízást, tette hozzá Hankinson.

A vizsgálathoz 3554 18 és 30 év közötti városlakó személyt kezdtek megfigyelni. 20 évvel később a fizikailag aktív férfiak 2 és fél, az aktív nők pedig 6 kilóval nyomtak kevesebbet a társaiknál. A sportos férfiak haskörfogata 3,1, a nőké 3,8 centiméterrel volt keskenyebb a többiekénél. Azt a kutatók is leszögezték, hogy mozgásmennyiségtől függetlenül minden vizsgált személy hízott a húszéves periódus alatt.

Ez volt az eddigi legátfogóbb felmérés a témában, mivel minden ezt megelőző vizsgálat rövidebb időszakban figyelte az embereket.

A nemek közti különbségek a kutatók szeint jórészt pszichológiai okokra vezethetőek vissza, mivel a nőknél a gyerekeket és a változókort is figyelembe kell venni.

"Köztudott, hogy a menopauza során a nők meghíznak. A legjobb ha már 20 évvel korábban gondolunk ennek megelőzésére. Csak egészségesen tarthatjuk fent a korábbi életminőségünket." - nyilatkozták a kutatók.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# diéta # elhízás # Testmozgás

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés