Ezeket látta már?

A jóga jótékony hatása

Szépségápolás
2011. január 26. 11:23
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Az emberek évezredek óta jógáznak, hogy fejlesszék erőnlétüket, önuralmukat és közérzetüket. Bár a jóga az ősi indiai vallásból indul ki, és szigorúan megmaradt az alternatív gyógyászat keretei között, egyre több tudományos tény támasztja alá, hogy az általa nyújtott lelki kiegyensúlyozottság a testi egészségre is hatással van.

"A szakemberek kimutatták, hogy a jóga segít elmulasztani a hátfájást, fejfájást, álmatlanságot, nyakfájást, javít a rossz emésztésen, szorongáson, depresszión, magas vérnyomáson és fogyókúra esetén is igen hatásos" – számolt be róla Sat Bir Singh Khalsa, a Harvard Orvosi Egyetem tanársegédje, aki szerint az egészségügyi előnyök abból erednek, hogy a jóga összekapcsolja a testet a lélekkel.

tantrikus-szex-d00000B69a16325f18d5d

Forrás: Medipress


Az Egyesült Államok Nemzeti Egészségügyi Intézete álláspontja alapján a helyes jóga három összetevőből áll. Az egyik az a számos, különféle testpóz, amit a résztvevő felvesz és kitart egészen a következő pozitúráig. A másik a helyes légzéstechnika elsajátítása, ami abban segíti, hogy jobban megismerjük saját testünket. A harmadik pedig a meditáció és relaxáció, amely segít a résztvevőknek a lelki dolgokra összpontosítani.

Karen Sherman, a Washington Egyetem tanársegédje is fontosnak tartja, hogy a fenti három tényező mindegyike egyszerre érvényesüljön, mert csak akkor okoz hatásos változást az ember életében a jóga. A pozitúrák megtanulása erősíti a testet, ezáltal az illető képes lesz hosszú időn keresztül ülni és meditálni. A sok meditáció és relaxáció javít a közérzeten, a stressz csökkentésével pedig a jóga az immunrendszerre is jó hatással lesz.

Khalsa hangsúlyozta, hogy a jóga kifejezetten hasznos azoknak, akik rákkezelésen vesznek részt illetve túlsúllyal küzdenek. Arra Sherman és Khalsa egyaránt felhívja a figyelmet, hogy ha valaki elszánta magát, hogy jógával javít egészségi állapotán, mindenképpen vegye igénybe olyan szakember segítségét, aki ismeri a jóga alapjait. Az a legbiztosabb, ha hagyományos jógastúdióba járunk el, ahol a testtartás mellett a légzésre és meditációra is nagy hangsúlyt fektetnek. Ha nem a megfelelő személytől tanulunk, akkor a jóga akár sérülésekkel is járhat, ahelyett, hogy a hasznunkra válna.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# életmód # pszichológia # Testmozgás

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés