Ezeket látta már?

Az ételmérgezés

Betegségek
2010. április 28. 09:55
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Az ételmérgezést baktériumok vagy vegyi anyagok által fertőzött étel okozza. Egész évben előfordulhatnak, de a nyári kánikulában sokkal nagyobb a veszélye a fertőzéseknek, ételmérgezéseknek. A meleg kedvez a baktériumok és vírusok szaporodásának.

"Ami nagyon fontos, hogy a gyerekeket minden esetben tájékoztatni kell arról, hogy ezeket az ételeket hogyan kell tárolni, mert ami egy felnőttnek természetes – például, hogy kivesz egy dobozos tejet, önt belőle és utána visszarakja a hűtőbe -, ez egy gyereknek nem mindig fontos, mert arra nem gondol, hogy azt gyorsan vissza kell tenni a hűtőbe, mert hamar megromlik. Utána iszik belőle, rohan tovább és észre sem veszi, hogy savanyú vagy romlott és akkor bekövetkezhet a baj."

sajtvizsgalat-280-d000008987c65e539ad18

Forrás: freepress.hu


A nyári nagy melegben sajnos sokszor előfordul a szalmonella-fertőzés. Hasonlóan veszélyesek és kellemetlen szövődményekkel járnak az E. coli baktérium által okozott fertőzések is.

"Nem lehet elégszer figyelmeztetni a gyereket az alapos kézmosás fontosságára: ha kint játszik a kutyával, cicával utána mindig mosson kezet, vagy ha gyümölcsöt eszik, mindig nagyon alaposan mossa meg azt."

Az alapvető higiéniai szabályok betartásával minimálisra csökkenthetjük a fertőzések kialakulásának veszélyét.

"Akik már nagyobbak, ők általában már esznek készételt, amit megmelegítenek, aztán esetleg otthagyják, így mindjárt könnyebben kaphatnak tőle fertőzést. A másik veszélyforrás a nyitott üvegből való fogyasztás, egymás után isznak, és ha még nagyobb gyerekekről van szó, akkor szórakozóhelyen nem mindegy, hogy milyen formában kapják az innivalót."

"Ami nagyon nagy veszélyt jelent a kisbabák számára a hányás, illetve a hasmenés, mert ők sokkal inkább érzékenyek a folyadékvesztésre. Tehát ezeknél a gyerekeknél kifejezetten fontos a megfelelő folyadékfogyasztás."

Ha az óvatosság ellenére mégis az ételmérgezés tüneteit hányást, lázat, hasmenést érzékelünk magunkon, a tünetek elmúlásáig koplaljunk vagy tartsunk szigorú diétát.

Igyunk nagyon sok ásványvizet esetleg teát, ha közérzetünk nem javul, feltétlen forduljunk orvoshoz.

Dr. Scheuring Noémi

gyermekorvos

Tekintse meg a témához kapcsolódó videónkat!

Forrás: Freepress.hu

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: freepress.hu
# gyermekbetegség

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés