Ezeket látta már?

Figyelem! A magasabb nyugalmi pulzus veszélyes lehet

Betegségek
2011. december 27. 09:40
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Növeli a halálozás kockázatát a nyugalmi pulzusszám emelkedése! Egy új kutatás szerint a nyugalmi pulzusszám megemelkedése középkorban a szívbetegség eredetű halálozás megnövekedett kockázatát jelezheti.

Azokban az emberekben, akiknek pulzusszáma 70/percről tíz év alatt több mint 85/percre emelkedett, 90 százalékkal nőtt a szívbetegség eredetű halálozás kockázata azokhoz képest, akiknek pulzusszáma 70/perc körül maradt – derült ki a norvégiai K.G. Jebsen Orvosi Központ a Journal of the American Medical Association legfrissebb számában megjelent tanulmányából.

sziv12-d00000EA0ea7c4f3d29d7

Forrás: MTI


"A nyugalmi pulzusszám az egyik legegyszerűbb érték az orvostudományban, és ezt bárki még otthon is megmérheti. Keresztmetszeti tanulmányokból kiderült, hogy a nyugalmi pulzusszám összefüggésben áll a korai kardiovaszkuláris betegség és halálozás relatív kockázatával. Eddig azonban nem mutattak ki összefüggést a korai kardiovaszkuláris eredetű halálozás megnövekedett kockázatával" – számolt be a kutatás vezetője, Ulrik Wisloff. "Eredményeink szerint a nyugalmi pulzusszám fontos prognosztikai jelző lehet az iszkémiás (keringési zavarral járó) szívbetegséggel és a teljes mortalitással kapcsolatban."

Wisloff és munkatársai közel 13 500 férfit és 16 000 nőt vizsgáltak. Az alanyok a vizsgálat kezdetén nem szenvedtek ismert szívbetegségben. A nyugalmi pulzusszámot a kutatás elején, majd tíz évvel később mérték. Azokhoz képest, akiknek pulzusszáma következetesen 70/perc érték maradt, azokban, akiknek pulzusszáma 70/percről több mint 85/percre ugrott, 90 százalékkal nagyobbnak mutatkozott a szívbetegség eredetű halálozás kockázata.

A kutatók úgy vélik, hogy a pulzusszám változása olyan alap szívbetegségre utalhat, amelyet nem mutattak ki. Éppen ezért mindenkinek érdemes az idő elteltével bekövetkező pulzusszám változásait ismerni, és ha változást tapasztalnak, orvoshoz kell fordulni.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# szív- érrendszeri betegségek

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés