Ezeket látta már?

Szorong a háború miatt? Ezek a tippek segíthetnek

Betegségek
2022. március 29. 23:04
Ukrajna, háború, stressz, szorongás

Az elmúlt hetekben szinte minden médium az ukrajnai háborúval foglalkozott. A túl sok negatív hír nagyobb hatással lehet az egészségünkre, mint gondolnánk.

Teljesen mindegy, hogy bekapcsoljuk a tévét vagy a neten, közösségi médiában olvasunk híreket, mindenhol az ukrajnai háború aktuális, sokszor sokkoló eseményeivel találkozhatunk. Hogyan lehetünk naprakészek anélkül, hogy a stressz és a szorongás eluralkodna rajtunk?

Így hatnak a negatív hírek a mentális egészségre

"Szerintem mindenki tapasztal valamilyen fokú szorongást a világban zajló események miatt" - mondta Dr. Michael Ziffra, a chicagói Northwestern Egyetem pszichiátria és viselkedéstudományok docense, aki szerint a szorongás normális emberi reakció. A hírek nyomon követése akkor válik problémává, amikor valaki nem tudja a hétköznapi feladatait megfelelően ellátni - olvasható a webmd.com cikkében.

"Az is problémát jelenthet, ha valaki a képernyőn kívül annyit töpreng a negatív híreken, amennyi már hatással van a munkájára és a magánéletére is" - tette hozzá Ziffra, majd kiemelte, hogy a stresszorok, vagyis a stresszt kiváltó ingerek felhalmozódása sem tesz jót a mentális egészségnek.

"Nyilvánvaló, hogy amit most átélünk, az példátlan - mindez egyszerre történik - elhúzódó világjárvány, politikai zűrzavar, háború, éghajlatváltozás" - fejtette ki Ziffra.

13 betegség, amit a stressz okozhat - olvasson tovább!

A stresszorok hosszú távon krónikus stresszt okozhatnak, amely az alábbi tünetekkel járhat:

Így csökkenthető a szorongás

A stresszt kiváltó eseményeknek általában van kezdete és vége, ami segíthet az embereknek kezelni az arra adott reakcióikat. Ezzel szemben egyes aktuális stresszhelyzetek, mint a pandémia vagy a háború, több bizonytalanságot hordoznak magukban.

7 tipp, mire figyeljen, ha ételt, italt visz a menekülteknek - olvasson tovább!

"Ha valakinek rokonai vagy barátai vannak Ukrajnában, akkor a fejlemények nyomon követése normális dolog. De az embereknek figyelniük kell arra, hogy mennyire reagálnak érzékenyen a legújabb fejleményekre." - magyarázta a szakértő, aki azt tanácsolja, hogy az érzelmeket kiváltó fotók, videók nézegetése helyett érdemes inkább írásban követni az eseményeket. Nem árt azzal is tisztában lenni, hogy a közösségi média még inkább felerősíti a negatív hírek hatásait. A professzor azt tanácsolja, aki a szokásoshoz képest jobban szorong, találkozzon a családtagjaival, barátaival, hogy ezzel is oldja a stresszt.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Webmd
# ukrajna # háború # szorongás # depresszió # Stressz

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés