Ezeket látta már?

Lebegj a vízen - és gyógyulj! (a watsu-ról)

Testmozgás
2010. június 06. 08:57
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Watsu terápia? Mit jelent ez? A Föld felületének kétharmadát víz borítja, az emberi testben pedig 62% található. A víz biológiai jelentősége óriási, a földi élet elképzelhetetlen nélküle.

A víz gyógyító hatására már régóta rájöttünk. A hideg víz csökkenti a has és medence szerveinek gyulladását és serkenti a bélműködést. A meleg víz csökkenti a fájdalmat, a forró fürdő pedig csökkenti az izomzat görcseit.

lebegono-d0000095F4c95b50c3e14

Forrás: Napidoktor


A keleti gyógymód a shiatsu nevű ősi japán gyógymód vízben alkalmazott változata, a név az angol water és a japán shiatsu szavak ötvözete.

A terápia filozófiai alapja, hogy a lelki probléma a testre is kihat. A shiatsu ujjnyomáson alapuló masszázs, kiegészítve különböző nyújtó fogásokkal. Felhasználja az akupunktúra és a hagyományos masszázs elemeit. A víz nyugtató hatására könnyebben kialakul a meditatív állapot. Az 1980-as évek elején Harold Dull, aki több éven át Japánban folytatott shiatsu tanulmányokat rájött, hogy a zen shiatsuban alkalmazott nyújtások erősebb és mélyebb hatást gyakorolnak a testmeleg vízben, hiszen a víz ideális közeg a test felszabadítására.

A Watsu egy lebegő masszázs, mely egyben egy komplex terápiai eljárás beteg és egészséges emberek számára egyaránt. Egy kellemes testterápia a 35 fokos meleg vízben, melyben egyesülnek a masszázs elemei az izomnyújtástól, a shiatsu-n át a táncig. A meleg víz hatására ellazulnak az izmok. A terápia legfőbb eleme a nyugalom, amely ritmikus mozgással párosul. A meleg víz ellazítja az izmokat, és jót tesz a gerincnek. Emellett jó hatással van a reumatikus megbetegedésekre, és elősegíti a rehabilitációt.

Nem szükséges az úszótudás, hiszen a terapeuták alátámasztják a testet és így a gerincre nem nehezedik teher. Miközben csendben alkalmazzák a különféle technikákat a gyógyulni vágyón, addig a pácienst stabilan lebeg a vízben, és biztonságérzetet kap. A terapeuta lebegteti a pácienst, akit a víz minden lélegzetvételnél gyengéden megemel. A cél, hogy az alany relaxált állapotba kerüljön, és saját tempójában lazuljon el.

Az egész világon elterjedt Watsut sok egészségügyi központban és wellness gyógyfürdőben használják fel a vízi fizioterápiaprogramokban.

A Watsu egyensúlyba hozza a vegetatív idegrendszert, ezáltal lassul a légzés, csökken a vérnyomás és tágulnak az erek, valamint oldja a stresszt. Miközben felszabadulnak az érzelmek és lehetséges mélyen eltemetett problémák, addig a Watsu szépít is és kisimítja az arcot. A terápia hatására javul az alvás minősége, valamint az emésztés.

A Watsu abban az esetben nem ajánlott, ha a páciensnek keringési zavarai vannak, és nem tesz jót a meleg víz.

Az eredeti cikk itt olvasható:

Szerző: Tóth Kira

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Napidoktor
# életmód # terápia # Testmozgás

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés