Ezeket látta már?

Szponzorált tartalom

Mikor káros a stressz? Így kerülhetjük el az állandó feszültséget

Betegségek
2021. március 03. 11:25
Alvás

Az életünket ma már nem tudjuk stressz nélkül leélni. Az állandó rohanás, a folytonos megfelelési kényszer és a feszes határidők mind rengeteg feszültséget okoznak. A stresszt tovább növeli a bezártság, és az állandó bizonytalanság.

Nincs élet stressz nélkül

Az elmúlt egy évben a megszokottnál is stresszesebb életet éltünk. Az otthoni munkavégzésnek köszönhetően jobban összefolytak a napok, és egyre többen megsínylették a személyes találkozások hiányát. Zárva vannak a szórakozóhelyek, nem tudtunk elutazni sehová, így megszűntek azok a lehetőségek, amelyek korábban oldották vagy levezették a feszültséget. A modern világban már nincsen élet stressz nélkül, ám fontos kérdés, hogy mennyit tud a szervezetünk elviselni belőle. A kutatók úgy vélik, hogy nem kizárólag rossz, hanem jó stressz is létezik, amelyre szükségünk van.

A jó stressz egy ideig aktívvá tesz

A jó stressz jobb teljesítményre sarkall minket, segít abban, hogy a tudásunk legjavát adjuk például egy vizsgán, vagy akár egy állásinterjún. A pozitív stressz a mindennapjainkban is jelen van, ha a családunknak főzünk egy finom vacsorát, vagy szeretnénk igazán jó szülinapi ajándékkal meglepni a szeretteinket: a pozitív stressz tesz minket aktívvá. Ám az sem jó, ha a pozitív stressz túlpörget minket. Amíg jó a kedvünk és lendületben vagyunk, talán észre sem vesszük, hogy a pozitív stressz egy idő után átalakul negatívvá. Ha sokáig nem pihenünk, ha túlteljesítünk az élet számos területén és nem figyelünk arra, hogy közben néha lazítsunk, előbb vagy utóbb kiéghetünk.

A negatív stressznek számos rossz hatása van

Bár az utóbbi időben számtalan stresszlevezetési lehetőség megszűnt, a mostani helyzetben is meg kell találnunk azokat a dolgokat, amelyek kikapcsolnak és ellazítanak. Ha azt vesszük észre, hogy türelmetlenebbé válunk, egyre többször tapasztalunk erős szívdobogást, gyomorfájást, a hátunk és a vállunk is fáj, valószínűleg már túl sok a rossz stressz az életünkben. Idővel negatív gondolatok keríthetnek a hatalmukba, és a lendületünk is alábbhagyhat, helyette levertség és kimerültség lehet úrrá rajtunk. Az állandó feszültségtől alvászavar is kialakulhat, ami által ördögi körbe kerülhetünk: ha éjjel nem alszunk, attól nappal csak még stresszesebbek leszünk. A mostani helyzetben nehéz megtalálni a pihenés és a kikapcsolódás módját. Ha úgy érezzük, semmi sem oldja a gondjainkat, hívjuk segítségül a természet patikáját. Számos gyógynövénynek van nyugtató, feszültségoldó hatása: többek között ilyen a citromfű, a levendula, a macskagyökér vagy a komló.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Phytotec Hungária
# Stresszgondok # Stressz # járvány # bezártság # kikapcsolódás # alvászavar tünete # alváshiány # alvási nehézségek # Sedacur

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés