Ezeket látta már?

5 tipp, hogyan használjuk az okos eszközöket a szabadban

Testmozgás
2022. május 11. 21:04
mozgás, sport, futás, tavasz

Májusban elérkezik a tartós jó idő, így lassan szabadtéri sportra cserélhetjük a télen praktikusabb négy fal közötti edzéseket.

Az Euronics szakértői összegyűjtötték, mik azok a különböző kütyük, kiegészítők, egyéb eszközök, amik segíthetnek, hogy minél hasznosabb és élvezetesebb legyen a kinti edzés.

1. Megfelelően rögzített telefon – szabad mozgás sport közben

Mobilunkat többnyire mindenhova magunkkal visszük és sportolás közben sincs ez máshogy – pláne, ha azon követjük a teljesítményünket, időt mérünk vele vagy zenehallgatás céljából van rá szükségünk. A sportemberek alapfelszereltségének számító telefontartó tokok már mobilunk fajtájától függetlenül, univerzális kialakítással beszerezhetőek. A felkarra csatolható praktikus kiegészítő – ami stabilan és biztonságosan rögzíti telefonunkat – lehetővé teszi kezeink akadálymenetes használatát, karunk szabad mozgását akár intenzív testmozgás végzése közben is.

2. Motiváló társ a sportban – okosórák, aktivitásmérők

Edző nélkül, önállóan is sportolhatunk, amiben a modern technológia segítségünkre lehet. Az aktivitásmérő órák széles választéka kínálkozik teljesítményünk mérésére, rögzítésére, fejlődésünk és az elért eredmények vizualizálására. E funkciók motivációt és fejlődéssegítő lehetőséget jelentenek felhasználójuk számára. A trackelésnek köszönhetően visszanézhető a sporttal töltött idő és teljesítmény, amely elemzésével hatékonyabbá válhatunk.

Széles a választható eszközök köre: az egyszerűbb megoldások a sportolással töltött időt, elégetett kalóriákat és a megtett távot mérik, de némileg nagyobb beruházással olyan okosórát is vehetünk, amellyel már az alvási időt és minőséget, pulzusszámot, valamint a véroxigén szintet is megfigyelhetjük, sőt, akár különböző edzéstervek is elérhetővé válnak az eszközön keresztül. Ülőmunkát végzőknek kifejezetten hasznos funkció az órába beépített aktivizálásra való emlékeztető.

3. Zenével minden vidámabb – és akár hatékonyabb is

Edzés közben jól jöhet egy megfelelően összeállított zeneválogatás. Az erre alkalmas számok hallgatása segít az optimális tempó és légzés tartásában, a monotonitás leküzdésében és a kitartásban egyaránt. Sokan – főleg futáskor – bejáratott lejátszási listával indulnak neki az edzésnek, amelyeket meg is osztanak a nagyközönséggel, így ha nem akarunk a zenék válogatásával időt tölteni, készen kapott anyagot is használhatunk. Hasznos időtöltés lehet egy-egy érdekes hangoskönyv, ismeretterjesztő műsor, podcast hallgatása is, de akár idegennyelvi ismereteinket is szélesíthetjük a súlyok emelgetése közben.

Ha nem otthon tartjuk a sportóráinkat, hanem edzőteremben többedmagunkkal vagy a szabadban, szükségünk lesz egy jó fülhallgatóra is, hogy a zene mindenhol velünk legyen anélkül, hogy másokat zavarnánk ezzel. Gondoljuk végig, hogy milyen típusú mozgáshoz fogjuk használni, és annak megfelelőt válasszunk. Általánosságban azonban elmondható, hogy sportolási célra alapvetően a vezeték nélküliek a legpraktikusabbak: nagy könnyebbséget jelent, ha nem gabalyodunk bele a folyamatosan mozgó, mindig útban levő zsinórba és futás közben a menetszél sem lobogtatja.

Jó hír, hogy már olyan, kifejezetten sportoláshoz tervezett darabokat is találhatunk, amelyek hangszórója illeszkedik a fül üregéhez, stabilan a helyén marad, így az állandó igazgatás, fülből való kiesés is elkerülhető. Ha ennél is erősebb rögzítésre van szükség – pl. BMX-edzéshez, vagy gördeszkázáshoz, síeléshez – válasszunk akasztóval ellátott darabot. Ennek a megoldásoknak köszönhetően még olyan extrém helyzetben is a helyén marad a fülhallgató, mint egy szaltó vagy ugratás.

Az eszközön található vezérlők segítségével a hívásfogadás, a zeneszámok váltása és a hangerőszabályozás is egyszerűvé válik, nem kell ezekhez kézbe venni a mobilunkat sem.

4. Kövesd az átalakulásodat okos mérleggel

Az egészséges életmód érdekében hasznunkra válik, ha számszerűsítve látjuk a helyzetet és az eddig elért eredményt, valamint a fejlesztésre váró területeket. Erre remek eszköz egy okos személymérleg, ami akár egy applikációval kiegészítve személyre szabott lehetőséget kínál „súlytörténetünk” nyomon követésére. A szimpla súly mérése mellett az aktuális testsúly, magasság, kor és nem alapján e modern eszközök már a testzsír és a test víztartalom százalékának, az alapanyagcsere (BMR) és a testtömegindex (BMI) kimutatására, valamint az ajánlott napi kalóriabevitelünk kiszámítására is alkalmasak.

5. Játékos sportolás a változatosságért

Érdemes a megszokott jól bevált sportolás mellé egy-egy játékosabb alkalmat is betervezni. Beruházhatunk egy ping-pong asztalra vagy tenisz szettre is, ha pedig inkább egy kevésbé helyhez kötött lehetőségben gondolkodunk, kiváló program a barátainkkal, családtagjainkkal egy focimeccs a hétvégére! Játszva közösen élhetjük át a tavaszi napsütésben a sport örömét. Emellett szóló érv, hogy akár a saját udvarunkban, vagy a szomszédos réten, esetleg egy távolabbi terepen is bármikor játszhatunk, nincs szükségünk komoly felszerelésekre csak egy labdára. Amennyiben a gólok száma fontos, vihetünk magunkkal egy összehajtható focikapu szettet is.

Napi 30 perc testmozgás felére csökkentheti a rák kockázatát - olvasson tovább!

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: egeszsegkalauz.hu
# mozgás # sport # okosóra # okostelefon # edzés

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés