Ezeket látta már?

Rugalmasabb lehet a bőre, ha ezt a sütőtökös arcpakolást kipróbálja!

Dietetika
2023. október 19. 07:34
sütőtök, arcpakolás

A vitaminban gazdag sütőtök arcra kenve felfrissít, ha megesszük, pedig az emésztésünket segíti - de még ennél is többet tud az ősz legfinomabb zöldsége!

Jellegzetes téli zöldségek között könnyű megtalálni a sütőtököt: élénk, barátságos színével, kellemes édeskés ízével a gyerekek és a felnőttek kedvence. Sokféle módon el lehet elkészíteni., ráadásul rendszeres fogyasztása az egészségünknek is jót tesz!

Miért egészséges a sütőtök?

A sütőtök rendkívül gazdag vitaminokban és ásványi anyagokban - melyekre az őszi és téli hónapokban nagy szükségünk van-, és olyan fitonutrienseket is tartalmaz, melyek védik például a szemünket és csökkentik a krónikus gyulladásokat is.

A sütőtökben sok az A-vitamin (pontosabban a karotinoid, aminek szép narancssárga színét is köszönheti), de C-, B6-, B2- és K-vitaminban is gazdag, emellett pedig mangánt, rezet, káliumot, magnéziumot, cinket, és a jó emésztéshez nélkülözhetetlen élelmi rostokat is tartalmaz.

Az A-vitamin, a karotinoidok és egyéb vegyületek segítenek megelőzni bizonyos szembetegségeket (például az időskori makuladegenerációt), védik a retinát és a szaruhártyát, és biztosítják, hogy a szemünk hatékonyan alkalmazkodjon a különböző fényviszonyokhoz, elsősorban a szürkülethez.

Emésztés gyorsítására is bevethető

A sütőtökben található fitonutriensek az immunrendszerünk működését is támogatják, például azzal, hogy biztosítják a sejtek közötti minél hatékonyabb kommunikációt, de az oxidatív stressz okozta károsodások ellen is védelmet nyújtanak. A szabadgyökök és az oxidatív stressz a kutatások szerint jelentős mértékben növeli a súlyos krónikus betegségek, például a szív- és érrendszeri panaszok, a cukorbetegség vagy a sokízületi gyulladás, valamint a daganatos betegségek kialakulásának kockázatát.

Azoknak is érdemes rendszeresen sütőtököt fogyasztani, akiknek emésztési gondjaik vannak, esetleg gyakrabban küzdenek székrekedéssel. A sütőtök magas rosttartalma segíti a rendszeres székletürítést, ráadásul a friss sütőtöklé a túl sok gyomorsavat (és az azzal összefüggő kellemetlen tüneteket, például a gyomorégést) is csökkentheti. Ha valaki ezzel a problémával küzd, naponta igyon meg az étkezések előtt egy-egy kis pohárnyi, némi mézzel ízesített sütőtöklevet!

Sütőtökös arcpakolás

A sütőtök igazi vitaminbomba, melyet nemcsak belsőleg alkalmazhatunk, hanem a bőrünkre, hajunkra kenve is. A zöldségben található mikrotápanyagok nélkülözhetetlenek az egészséges és szép bőr megőrzéséhez: a karotinoidok segítenek megvédeni a bőrt a napsugárzás okozta károsodásokkal szemben, a C- és E-vitamin serkenti a bőr kollagéntermelődését, így segíti rugalmasságának megőrzését.

A sütőtökös arcpakolás ragyogóvá, feszessé teszi a bőrünket, halványítja a bőr öregedésével vagy éppen a napsugárzás okozta károsodásokkal összefüggő foltokat és a kipirosodást is enyhíti. Ehhez turmixoljunk össze egy csészényi sütőtököt, 1 teáskanál mézet és egy kevés tejet, majd a pakolást kenjük fel a megtisztított arcbőrre. Húsz percig hagyjuk hatni, majd langyos vízzel mossuk le.

Olvasta már?

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Rejtett cukorbetegség: ha ilyen a bőre, az diabéteszre utalhat



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# sütőtök # méz # arcpakolás # zöldség

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés