Ezeket látta már?

Rossz vízivó? Felejtse el amit tud, ennyi vízzel is hidratált lehet

Életmódorvoslás
2023. október 10. 17:19
víz, magas vérnyomás, szívbetegség, szívinfarktus, stroke

A kutatók úgy találták, hogy a víz körforgása a szervezetünkben nagymértékben eltér, a fizikai és a környezeti faktorok függvényében egyedileg változik.

A Science folyóiratban publikált eredmények azt mutatják, hogy az az elképzelés, miszerint 8 pohár vizet kell meginni egy nap alatt, nem mindenkinek megfelelő megoldás a hidratáltsághoz. Kong Chen orvosbiológiai mérnök úgy találta, „hatalmasak lehetnek az egyéni eltérések”.

A kutatók egy deuterium néven is ismert, stabil hidrogénizotópot használtak, hogy a víz haladását figyeljék az emberek szervezetén át. A teljes vízbevitel és -kibocsátás számos tényezőtől függ, beleértve a testméretet, a fizikai aktivitást, sportolást, a levegő hőmérsékletét, a páratartalmat és a tengerszint feletti magasságot. A szerzők egy egyenletet vezettek le a vízfelhasználás előrejelzésére ilyen paraméterek alapján.

A megivott víz csak a napi vízbevitelünk felét teszi ki, a másik fele az ételekből származik – kizárólag a naponta bevitt vízmennyiség figyelése tehát nem elegendő a vízforgalom pontos méréséhez, vagy a szervezet által felhasznált napi vízmennyiség megállapításához – mondják a tudósok.

A nők és a férfiak esetében a napi vízforgalom alsó határa átlagosan 1 és 1,5 liter között volt, a felső határ pedig már 6 liter körül alakult.

Kong Chen szerint a tanulmány önmagában még nem útmutató arra vonatkozóan, hogy pontosan mennyi vizet kell napi szinten fogyasztanuk – sőt, az adatok még több kérdést vetnek fel annak kapcsán, hogy az egyéni napi vízforgalomra milyen hatást gyakorolhatnak a környezeti tényezők.

Olvasta már?

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Tényleg jót tesz ébredés után, éhgyomorra rögtön vizet inni?



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Science
# vízivás # hidratáltság # napi vízmennyiség # víz # Sanitas-egészségügy

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés