Ezeket látta már?

Babázás: legjobb a féléves gyermek?

Vizsgálat
2011. február 02. 11:00
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Féléves csecsemőt a legjobb nevelni! A csecsemő- és kisgyermeknevelés nem feltétlenül életünk legboldogabb időszaka. A legtöbb fiatal anya elégedetlenebb lesz, mint korábban volt, a férjével való viszonya pedig megromlik. Azonban azok, akik terhesség alatt ápolták párkapcsolatukat, könnyebben viselik az első éveket.

A Norvég Népegészségügyi Intézet 60 ezer kisgyermekes nőt kérdezett meg a témában.

babaval-no-ferfi-d00000D87070736748124

Forrás: BaMaPa (babák, mamák, papák honlapja)


"Kétfajta elégedettséget mértünk: egyrészt, hogy egy anyuka mennyire van megelégedve a partnerkapcsolatával, másrészt pedig azt, hogy általában az életében hogyan érzi magát. A vizsgálatot a terhesség alatt kezdtük, majd folyattuk a gyermek csecsemő- és kisgyerekkorában" – mondta a kutatás vezetője, Ranghild Bang Nes.

- Az általános elégedettség növekedett a szülés utáni első hónapokban, és a gyermek féléves korában tetőzött. Ezután zuhanásnak indult, a mélypontját pedig akkor érte el, amikor a kicsi hároméves volt.

- A házastárssal való elégedettség nagymértékben meghatározza, hogy az anyák hogyan élik meg ezt az időszakot. Minél jobban érezte magát valaki ezen a területen a várandóssága alatt, annál jobb eredményt mutatott a következő három és fél évben.

- Ennek ellenére a kutatók mindkét típus tekintetében csökkenést fedeztek fel a csecsemő- és kisgyermekkor folyamán. Már a terhesség késői szakaszában is csökkent a társsal való elégedettség mértéke, a tendencia pedig a gyermek hároméves koráig folytatódott.

"A kapcsolatunkkal való megelégedés nagyban befolyásolja az élet egészéhez való hozzáállásunkat, fordítva azonban ez nem egészen így működik." – mondta Bang Nes, aki hozzátette, hogy ez a meghatározottság változik az idők folyamán.

- A kapcsolattal való elégedettség a terhesség alatt és a szülés után van a legnagyobb hatással az életről alkotott véleményünkre.

- A kisgyermekkor folyamán a kétféle elégedettség egyformán hat egymásra.

A társadalom más csoportjaival összevetve elmondható, hogy a norvég nők viszonylag boldogok életük ezen időszakában.

"Valószínű, hogy a Norvégiára jellemző jóléti rendszer segít az ezekben az években jelentkező kihívások enyhítésében. Ezt azonban nem vizsgáltuk külön." – jegyezte meg Bang Nes.

"A legtöbb felnőtt vágyik utódra. A gyermek áldás, az életnek értelmet ad és gazdagabbá teszi azt, valamint jó érzés valakit szeretni, és hozzá tartozni. A kicsi azonban – hiába gondoljuk korábban - önmagában nem tesz boldoggá. Ezt hívják néhányan "szülői paradoxonnak." - tette hozzá Nes.

A Norvég Népegészségügyi Intézet százezer várandós asszonyt keresett fel 1999 és 2008 között. Közülük 60 ezren töltötték ki hiánytalanul a tesztet A terhesség alatt kétszer (a 19. és a 30. héten) kellett válaszolniuk, később a gyermek hat hónapos és hároméves korában.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# gyermeknevelés # pszichológia # szülés

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés