Ezeket látta már?

Mozgással a fájdalom ellen!

Betegségek
2017. október 10. 18:28
Módosítva: 2017. október 11. 13:44
testedzes

Csak a fájdalomcsillapítás és rendszeres mozgás segíthet a mozgásszervi panaszokon!

A népbetegségnek számító mozgásszervi fájdalom miatt nem sportolunk rendszeresen, holott a megfelelő, rendszeres mozgás a testi és lelki egészség kulcsa! - állítják a szakemberek. A Nyugdíjasok Országos Szövetségének Szeniormozgásprogramja a mozgással járó fájdalom legyőzésében segíti az idősebb korosztályt!

Ma Magyarországon a felnőttek kétharmada, míg a 60 év felettiek 80%-a él rendszeres fájdalommal, küzd valamilyen mozgásszervi megbetegedéssel. A porckopás, a hát-, derék- és láb-, valamint ízületi fájdalmak általános népbetegségnek számítanak, és sajnos ezek nem gyógyíthatóak.

A betegségek szintentartása csak a testsúly csökkentésével, a szervezet rendszeres mozgatásával lehetséges, de a panaszok miatt jóval kevesebbet mozgunk a kelleténél. A rendszeres mozgásra nem csak fizikailag, hanem szellemileg is szükségünk van.

A rendszeres, megfelelő testmozgás ugyanis elősegíti az idegpályák "olajozását", a koncentráció fejleszti az orientációs készséget.

Ezzel kapcsolatban Juhász Eszter gyógytornász elmondta: "Első lépés minden esetben a fájdalomcsillapítás! A szenior korosztály általában 8-10 tablettát szed naponta kisebb-nagyobb egészségügyi problémáira, és ez jelentősen megterheli a szervezetet. A mozgásszervi fájdalmakat éppen ezért érdemes külsőleg használatos gélekkel, krémekkel csillapítani, amelyek akár 12 órán keresztül megszüntetik a fájdalmat. Az idősek többsége sajnos még mindig úgy véli, hogy a klasszikus gyógyszerek hatékonyabbak a mozgásszervi fájdalmak ellen is, mint a helyileg használt egyéb készítmények. Ezért az edukáció ezen a téren nagyon fontos!"

Találja meg mindenki a számára megfelelő mozgásformát

Találja meg mindenki a számára megfelelő mozgásformát

Forrás: EgészségKalauz


"A könnyed séta, a kerékpározás, az úszás, az idősebbek számára kifejlesztett szeniortánc mind-mind olyan mozgásformák, amelyek alapvetően kímélik az ízületeket, és bárki, akár idősebb korban is gyakorolhatja őket. Ha valaki komolyabb testi problémákkal küzd, akkor érdemes gyógytornászhoz fordulnia, aki személyreszabott gyakorlatokkal segítheti a felépülését."

A rendszeres mozgás előnyeit kommunikálva a Nyugdíjasok Országos Szövetsége 2017-ben hívta életre a Szenior-mozgásprogramot. A kezdeményezés célja, a fájdalomcsillapítással kapcsolatos edukáció, illetve, hogy meghozzák a nyugdíjasok kedvét a rendszeres mozgáshoz.

Dr. Nagy Sándor, a NYOSZ szenior mozgásszakértője elmondta: "Ha valaki a séta, kirándulás, gyaloglás és könnyed sport mellett dönt, az számos előnyt könyvelhet el: a közös mozgás átmozgatja a testet, segít a testsúly kordában tartásában és nem utolsó sorban kiváló társas tevékenység, szórakozás, amely lelkileg is építi a résztvevőket.

Időskorban nemcsak a mozgás, de a megfelelő táplálkozás is nagyon fontos. Olvasson tovább!

Az idei évben több tucat vidéki sporteseményt szerveztünk tagszervezeteiken keresztül, ahol a nyugdíjasok közösen mozoghattak, sportolhattak és megismerhették az egészséges életmódra vonatkozó ajánlásokat. Idén október 19-én lesz a program záróeseménye Budapesten, a Sport 11 központban, amely ingyenesen bárki számára látogatható.

Itt várjuk mindazokat, akik semmilyen sport-előélettel nem rendelkeznek, de szeretnének mozogni, és azokat is, akik fájdalommal élnek, de szeretnének fájó tagjaikat mágis átmozgatni.Létrehoztunk egy információs weboldalt is a témával kapcsolatban. Bízunk benne, hogy ezzel egyre több nyugdíjas döntött a rendszeres mozgás mellett, elindulva a fitt és aktív életmód felé."

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# fájdalomcsillapítás # Időskor # Testmozgás

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés