Ezeket látta már?

Hirdetés

Így betegít meg minket a tartós stressz (x)

Betegségek
2020. március 05. 11:01
Depositphotos 219571674 xl-2015

Ha tartós feszültségben élünk, számolnunk kell azzal, hogy idővel emiatt fizikai tüneteink lesznek. Mert a fel nem dolgozott és le nem vezetett feszültség nem múlik el magától! Megbetegítheti a testet és a lelket is.

Az életünk állandó robotolás, amiből csak ritkán lehet kiszállni

A mai rohanó, állandóan változó és lüktető világban egyre több a feszültség. Elképzelhető, hogy megoldatlan családi problémák nyomasztanak minket, esetleg a munkahelyünkön túlzottan meg akarunk felelni az elvárásoknak. Otthon is várnak ránk a teendőink, egyszerűen nincs időnk kipihenni magunkat. Úgy érezhetjük, hogy az életünk állandó robotolás, amiből csak ritkán lehet kiszállni. Ha nem tudjuk levezetni a feszültséget, és csak gyűlik bennünk, előbb-utóbb nagy valószínűséggel valamilyen testi betegség tüneteit tapasztaljuk magunkon. Egyszer csak azt vesszük észre, hogy szorít a mellkasunk, fáj a gyomrunk, esetleg fáj a fejünk. Ezek már olyan intő jelek lehetnek, amelyeket mindenképpen érdemes komolyan venni.

Nyomasztó tények a stressz okozta betegségekről

Az állandó feszültségben élők ki vannak téve a gyomorfekély veszélyének, és tartósan magassá válhat a vérnyomásuk. Egy statisztikai adat szerint az ilyen embereket 34 százalékkal nagyobb eséllyel érintik a szívkoszorúér-problémák. A feszültség akár szívrohamot is okozhat, amely sajnos egyre fiatalabb korban jelentkezhet, főleg az állandó teljesítménykényszerben élőknél. Különösen veszélyeztetettek a férfiak, de a nőket sem kíméli. A tartós feszültség és stressz miatt alvászavar alakulhat ki, hiszen a napközbeni problémáink éjjel is tovább gyötörhetnek: forgolódunk, többször felriadunk, márpedig ha nem tudjuk kipihenni magunkat éjszakánként, napközben még feszültebbek leszünk. Olyan ördögi kör alakulhat ki, amelyből szinte képtelenség kitörni. Vizsgálatok bizonyítják, hogy a tartós feszültségben élők gyakrabban betegszenek meg, illetve könnyebben okoznak baleseteket is.

Segíthetnek a gyógynövények

A stresszes, feszült állapoton mindenképpen érdemes változtatni. Bizonyos szintetikus altatók és nyugtatók segíthetnek, bár napközben tompák, dekoncentráltak lehetünk tőlük, hosszú távon pedig függőséget okozhatnak. A természet patikája az ilyen esetekre is kínál segítséget. A három gyógynövény, a valeriána, a komló és a citromfű kombinációját tartalmazó Sedacur forte nappal nyugtat, és oldja a feszültséget, míg éjjel segíti az el- és átalvást.

Így könnyebben tudjuk venni az akadályokat egy-egy stresszesebb időszakban is. A Sedacur forte nincs negatív hatással az autóvezetésre vagy a koncentrációképességre. Már gazdaságosabb, hatvan szemes kiszerelésben is kapható a patikában!

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Phytotec Hungária
# Stressz # feszültség # kialvatlanság # fáradtság # kimerültség # alvászavar # Gyógynövények # valeriána # komló # citromfű # Álmatlan éjszakák

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés