Ezeket látta már?

Szeretne lefogyni 2024-ben? Ezt a 9 dolgot kerülje a dietetikusok szerint

fogyás, diéta, túlsúly, fogyókúra

A szakemberek szerint ha szeretne idén megszabadulni a felesleges kilóitól, ezt jó, ha tudja.

A Brit Dietetikusok Szövetsége (BDA) arra biztatja az embereket, hogy mondjanak "nemet" a szilveszter környékén népszerűsített divatos diétákra, mivel ezek közül sok nem fenntartható, és jojó effektushoz, izomvesztéshez, tápanyaghiányhoz és anyagcserezavarhoz vezethet, amely a jövőben további súlygyarapodást okozhat.

Fogyás egészségesen és fenntarthatóan

A szakemberek szerint ha egészségesen és tartósan szeretnénk fogyni, fontos, hogy az étrendünkben a fehérjék, a szénhidrátok és a zsírok egyensúlyban legyenek. Annak érdekében, hogy ne izmot, hanem zsírt veszítsünk, pedig nélkülözhetetlen a mozgás.

A Brit Dietetikusok Szövetsége szerint az potenciálisan káros diétákat az alábbiak alapján lehet kiszűrni:

1. A fogyás csodaszere

Ha egy diéta olyan egy csodafegyvert kínál, amely valódi életmódváltás nélkül eredményez fogyást, kerülendő a szervezet szerint.

2. Gyors fogyás ígérete

Ha egy diéta rövid időn belül drasztikus fogyást ígér, valószínűleg nem fenntartható. A BDA azt tanácsolja, kerülni kell mindent, ami azt állítja, hogy hetente több mint két kiló testzsírtól fogunk megszabadulni.

3. A méregtelenítés szó

Az állítólagos méregtelenítő diéták tápanyaghiányhoz vezethetnek, és feleslegesek, mivel a szervezetünk természetes módon, a vesén és a májon keresztül méregtelenít.

4. A mindennapi összetevőket drága táplálékkiegészítőkkel helyettesítik

A szakemberek szerint óvakodjunk minden olyan diétától, amely arra biztat, hogy a hétköznapi élelmiszereket hiánypótló összetevőkkel helyettesítsünk.

"A táplálékkiegészítőknek ki kell egészíteniük az egészséges étrendet, nem pedig helyettesíteniük azt" - mondta korábban Angie Asche regisztrált dietetikus.

5. Csak egyféle étel fogyasztása

Ha egy diéta azt mondja, hogy csak egyféle ételt fogyasszunk, legyen az gyümölcs vagy hús, akkor azt ne próbáljuk ki - hangsúlyozta a BDA.

6. A tudományos bizonyítékok hiánya

Ha valaki, aki egy diétát népszerűsít, nem tud hivatkozni az állításokat és a filozófiát igazoló tudományos kutatásokra, illetve csak és kizárólag néhány személyes történetre támaszkodik bizonyítékként, a BDA szerint kerüljük.

7. Zsírégető ételek

Egyes diéták azt állítják, hogy bizonyos ételek, például a grapefruit vagy a zöld tea kivonat zsírégető hatásúak. Ez nem igaz a szakemberek szerint. A zsírvesztés egyetlen módja, ha kalóriadeficitben étkezünk, azaz kevesebb energiát fogyasztunk, mint amennyit a szervezetünk a nap folyamán eléget.

8. Egész ételcsoportok szigorú korlátozása

Ha egy diéta azt mondja, hogy egész makrotápanyagokat, például szénhidrátot vagy zsírt, vagy bizonyos ételeket kerülni kell, az nemcsak táplálkozási szempontból lehet kiegyensúlyozatlan, de hosszú távon nehéz lesz fenntartani. A tiltás miatt nagyobb eséllyel fogjuk megkívánni azokat, így kevésbé tudjuk betartani a diétát - állítják a kutatások.

9. Influenszer promóció

Ha egy influenszert azért fizetnek, hogy népszerűsítsen egy diétát, legyünk szkeptikusak, mivel lehet, hogy csak a honoráriumért teszi ezt. "Mindig legyünk kritikusak, ha #reklám hashtaget látunk" - tette hozzá a BDA.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

20 figyelmeztető jel, hogy azonnal kezdjen edzeni!

Mi a Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

fogyás

Forrás: insider
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához