Ezeket látta már?

Gyomorszűkítő műtét: ezek a veszélyei és az előnyei!

Kezelés
2021. augusztus 19. 12:00
gyomorszűkítő műtét, fogyókúra, gyomorgyűrű

Sokan szeretnének nagy túlsúlytól megszabadulni, számukra elgondolkodtató megoldás lehet a gyomorszűkítő műtét. Valójában milyen esetben jöhet szóba?

A gyomorszűkítő műtét segítségével végzett fogyókúra általában csak az extrém mértékben elhízott - 40 feletti testtömegindex-szel rendelkező -, valamint a túlsúlyból adódóan súlyos betegségekben (pl. cukorbetegség, szívbetegség) szenvedő emberek esetében jöhet szóba. A műtéti megoldás csak abban az esetben javasolt, ha a diéta és az orvosi segítséggel korábban végzett fogyókúrák sikertelennek bizonyultak.

Mi is az a gyomorszűkítő műtét?

A laparoszkópos gyomorszűkítő műtét az elhízás kezelésére végzett műtéti kezelés, mely világszerte egyre népszerűbb.

Itt a biztos fogyás titka: gyomorszűkítés műtét nélkül - kattintson!

A laparoszkópos műtét során a hasfalat nem nyitják meg, hanem egy kicsiny lyukon keresztül vezetik be a hasüregbe a műtét elvégzéséhez szükséges eszközöket. A műtét során a gyomor felső szakasza köré egy szilikongyűrűt helyeznek, amely csökkenti a gyomor befogadó kapacitását.

Mitől hatékony a műtét?

A gyomorgyűrű azt eredményezi, hogy már kis mennyiségű étel elfogyasztása után is teltségérzet jelentkezik, és mivel a gyűrűn keresztül tud csak továbbítódni az étel az emésztőrendszer többi szakasza felé, a teltségérzet órákon át megmarad, a nassolási kedv pedig csökken.

A has bőre alatt elhelyezett eszköz segítségével folyadékot lehet pumpálni a gyűrűbe vagy onnan ki, ezzel szabályozható a gyomorgyűrű szorossága. Ez a procedúra egyszerű és általában ambuláns ellátás keretében végzik.

A műtét nem befolyásolja a szervezet emésztési folyamatát, így a táplálék normálisan felszívódik. Gyomorszűkítő műtét után napi 3 étkezés javasolt, az adagok nagysága viszont csökkenni fog. Étkezés mellett nem szabad folyadékot is fogyasztani. Fontos, hogy a gyomorszűkítő műtéten átesett emberek kövessék a kezelőorvos vagy dietetikus táplálkozási javaslatait, és rendszeres testmozgást is végezzenek.

A sebészi beavatkozás után rendszeresen meg kell jelenni kontrollvizsgálatokon, melyek során a kezelőorvos nyomon követi a műtét hatékonyságát.

A gyomorszűkítő műtét a testsúly csökkentésének nagyon hatékony módszere. Vizsgálatok megerősítették, hogy 2 év alatt akár a súlyfelesleg 60%-a is leadható. (A fogyás üteme általában heti 0,5-1 kg.) Az ilyen mértékű fogyás jótékony hatással van számos betegségre, pl. a cukorbetegségre, ízületi gyulladásra, és a magas vérnyomásra.

A gyomorszűkítő műtét kockázatai

A műtéti technika fejlődésével mára elértük, hogy a gyomorszűkítő műtétek után nagyon ritkán jelentkeznek szövődmények (pl. lecsúszhat vagy a gyomorszövetbe hatolhat a gyűrű). Kb. az emberek 5%-ának van szüksége újabb laparoszkópos műtétre a különböző komplikációk miatt.

Miből álljon a tartható fogyókúra? Kattintson és olvasson tovább!

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# gyomorszűkítő műtét # gyomorgyűrű # fogyókúra

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés